Koolireisid ja õpilasreisid - Eesti, Kohtla Kaevanduspark Ida-Virumaal

Kohtla Kaevanduspark

Põnev õpilasreis Ida-Eestisse, mille raames külastatakse Valaste juga ning Kohtla Kaevandusparki.

Kaevuriks on võimalik saada ka ühe päevaga, läbides Kohtla Kaevanduspargis kaevurite kiirkursuse! Kui tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada, siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga, lamp kätte ning juba laskumegi üheskoos 8 meetrit allapool asuvatesse käikudesse! Sest kus mujal, kui maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned just seda, mida mehed, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid, kogeda võisid.
Teekond läbitakse giidiga hämmastavate kaevanduslugude ja põnevate tegevuste saatel Kiirkursusel tutvutakse kaevurite tööpaikade ja maa-aluse lõhkeainelaoga, oma silmaga saab näha ning käega katsuda kaevandustehnikat ning sõita kaevurite kombel tõelise maa-aluse rongiga. Tööpäeva lõpuks saavad tublid kiirkursusel osalenud kaevurid tasustatud ja autasustatud. Põnevrännak maa all lõpeb kosutava kaevurilõunaga.

Valaste juga asub Ida-Viru maakonnas Toila vallas Valaste külas. Valaste juga ei ole mitte ainult Eesti, vaid kogu Baltikumi kõrgeim juga. Valaste asub 56m kõrgusel merepinnast Ontika pankrannikul, joa kõrgus on 30,6 meetrit. Legendi järgi kaevas mees nimega Kraavi Jüri aastasadu tagasi kraavi, luues nii Valaste jõe kui joa. Legend on osaliselt tõsi: Valaste jõgi on kunstlikult tekitatud kuivendustööde käigus, kuid juga on puhtalt Emakese Looduse kätetöö. Valaste juga on muljetavaldavaim varakevadel, kui sulaveed on muutnud joa võimsaks koseks. Talvel aga juga külmub ning veest moodustuvad muinasjutulised jääskulptuurid.


Eesti Kaevandusmuuseum/hinnad:

Komplekspilet – allmaamuuseumi ja rikastusvabriku külastus ning näitus administratiivhoones
Kestus 2 h
täiskasvanu – 20 €
soodus* – 12 €

Põlevkivi kaevandamine ja rikastamine – Allmaamuuseumi ja rikastusvabriku külastus
Kestus 1,5 h
täiskasvanu – 17 €
soodus* – 10 €

Rikastusvabriku ja administratiivhoones näituse külastus
Kestus – 1 h
täiskasvanud – 10 €
soodus* – 6 €

* sooduspilet - lapsed, õpilased, üliõpilased

Elamuspaketid ja matkad gruppidele!

Bussireisi tellimiseks küsi pakkumist ebyroo@reisiekspert.ee

Märkused
Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused
Tellimisvorm