Koolireisid ja õpilasreisid - Eesti, Viljandi ja Valgamaa, 2 päeva

60 EUR

Otepää, Sangaste ja Viljandi

Avasta ühe koolireisiga mitmeid kauneid Eesti paiku!

  • 16-17 õpilast (1 tasuta koht) 61 EUR
  • 30 õpilast (3 tasuta kohta) 68 EUR
  • 40 õpilast (4 tasuta kohta) 60 EUR
1.päev
Alustame teekonda Otepääle. Esimeseks peatuspaigaks Tehvandi staadion ja Eesti Talispordimuuseum. Näeme Eesti talisportlaste võidetud medaleid, auhindu suurvõistlustelt, talisportlaste võistlusvahendeid ja -riietust. Huvilised saavad oma võimeid testida Tehvandi tõusust üles rühkides ja võrrelda enda kiirust tippsportlaste võistluskiirusega. Ekraanidelt saab vaadata meeleolukat videovalikut Eesti talispordi eilsest ja tänasest päevast. Pärast muuseumikülastust lõunasöök (lisatasu eest). Seejärel külastame Tehvandi suusahüppemäe vaateplatvormi. Selle kõrgus on 34 m ning kõrgus merepinnast 218 m, olles Suure Munamäe järel kõrguselt 2.vaatetorn Lõuna-Eestis. Pärastlõuna Veski Spordi- ja Puhkekeskuses, mis on ka ööbimispaigaks. Vaba aeg. Soovi korral Otepää seikluspargi külastus. Õhtusöök.
2.päev
Hommikusöök. Lahkume Otepäält ning sõidame Sangastesse. Külastame lossi, kus giidi põnevate lugude saatel tutvume kogu Sangaste mõisa territooriumiga (loss, ringtall, meierei, tall, ait ja veetorn). Sangaste lossi peahoone valmis 1881.aastal ja eeskujuks tolleaegsele mõisahärrale olid Inglismaal nähtud lossid. Mõisahärra soovis tõelist lossi suurte tubadega ning igal toal pidid olema erinevad aknad. Lossi maalilise silueti loovad eri kujuga tornid. Treppviilud, ärklid, fassaadi sisse-ja väljaulatuvad osad moodustavad vahelduva, rikkalikult liigendatud hoone. Uuest elustiilist andis tunnistust klaaskatusega talveaed, mis ei ole kahjuks meie ajani säilinud.
Jätkame tagasiteed ja viimaseks peatuspaigaks on Viljandi. Kõigepealt lõunasöök ning pärast seda jalutuskäik ordulinnuse varemetes. Linnuse varemed ja selle ümber olev park kujunes viljandlastele puhkealaks juba eelmise sajandi alguses. Et linnast Lossimägedesse pääseda, paigutati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild pikkusega 50 meetrit. Varemetelt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele. Tagasisõit Tallinnasse.

Hinnas sisaldub:
- bussitransport vastavalt programmile
- majutus
- toitlustus
(1 hommiku-, 1 lõuna- ja 1 õhtusöök)
- sissepääs Otepää Talispordimuuseumisse
- sissepääs Tehvandi vaateplatvormile
- sissepääs ja ekskursioon Sangaste lossis

Lisatasu eest:
- sissepääs seiklusparki (12 €)
- lõunasöök Otepääl

Märkused
Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused
Tellimisvorm