Reisiviited

Koroonaviiruse haigus COVID-19 ja reisimine

Vabariigi Valitsus lõpetas 15.05.2020 koronaarviirusest tingitud eriolukorra, kehtib hädaolukord.

Hetkeseis

Eesti piirid taasavatakse alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.
Infot riikide ja karantiininõuete kohta uuendatakse igal reedel

Jälgi viimast infot:

Reisipiletite ja reisipakettide muutmine ja tühistamine

 • Infot oma reisipiletite ja / või reisipakettide muutmise ja / või tühistamise kohta saate oma Reisieksperdi klienditeenindajalt
 • Teenindame kliente ainult telefoni ja e-posti teel, meie müügibürood on külastajatele ajutiselt suletud
 • Reisieksperdi müügibürood
 • Reisieksperdi kontaktid valdkonniti
 • Reisibroneeringute tagastuste arv on hetkeolukorra tõttu mahukas, palume arvestada ajalise viivitusega, mis tuleneb andmete kontrolli ja teenusepakkujaga suhtlemise vajadusest.
 • Tagastuskanded sooritame vastavalt teenusepakkuja reeglitele, mis on ajlaiselt seotud teenusepakkuja poolse tagasimakseavalduse kinnitamisega, mis omakorda sõltub teenusepakkuja tagasimaksegraafikust. Juhime tähelepanu, et rahalise tagastuse asemel võivad meist sõltumatud teenusepakkujad otsustada jätta reisija nimele üles ettemaksu, mida ta saab hiljem kasutada sama teenuse ostuks.
 • Juhul kui rahaline tagastus on kinnitatud, soovitame see välja võtta Reisieksperdi kinkekaardina . See on kiireim viis tagastuse vormistamiseks.

Reisipakettide muutmine ja tühistamine

 • Eriolukorra tõttu ära jäänud pakettreiside muutmine ja tühistamine toimub vastavalt reisikorraldajate poolt kehtestatud reeglitele. Üldjuhul lubavad reisikorraldajad ärajäänud reisi ümberbroneerida sama reisikorraldaja suve- ja talvereiside valikust.
  Kui uus reisipakett on kallim kui tühistatud pakett, tuleb kliendil ümberbroneerimisel tasuda hinnavahe.
  Kui klient ei soovi reisi ümber broneerida, saab ta selle tühistada vastavalt reisikorraldaja annulleerimistingimustele, tasudes leppetrahvi.

 • Novatours - kuni 30.06.20 toimuvate reiside muutmistingimused
 • Teztour- kuni 30.06.20 toimuvate reiside muutmistingimused
 • TUI Baltics eriolukorra info


 • USA reisikeeld

  Alates 13.03 on Ameerika Ühendriigid kehtestanud sisenemiskeelu Schengeni alalt pärit reisijatele (sh Eesti kodanikud).
  Täpsem info erandite kohta: Proclamation

  Reisikindlustus: Reisieksperdi ametliku kindlustuspartneri Salva kindlustuse info (26.02.2020)

  Enne reisi
  • Koroonaviiruse ohu tõttu reisi sihtkohariigis reiside tühistamine ei ole Salva Kindlustuse reisitõrke kindlustuse alusel hüvitatud.
  • Kui kindlustatu haigestub Eestis enne reisi koroonaviirusesse ja ei saa reisile minna, siis hüvitab kindlustus reisi ärajäämisel reisi maksumuse (piirmääraks poliisil olev reisitõrke summa).
  • Tervisekindlustuse alusel on koroonaviirusesse haigestumisega seotud kulud kaetud vaid selle hetkeni, mil antud piirkonnas on kuulutatud välja epideemia/pandeemia. Kui inimene otsustab siiski epideemia/pandeemia piirkonda reisida ning ta haigestub seal koroonaviirusesse, ei ole sellega seotud ravikulud enam tervisekindlustuse alusel kaetud. Kindlustus loeb seda enese teadlikuks ohtu asetamiseks.
  • Alates 26.02.2020 ostetud ürituse ärajäämise lisariski kindlustuskaitse kindlustusjuhtumiks ei loeta ning hüvitamisele ei kuulu koroonaviiruse tõttu välisriigis ärajäetud ürituse tõttu tekkinud kahju. Kuni 25.02.2020 ostetud ürituse ärajäämise lisarisk katab ka koroonaviiruse tõttu ürituse ärajäämise.
  Reisi ajal
  • Kui kuulutatakse välja karantiin (ja piirkonda oled reisinud enne, kui piirkond on kuulutatud epideemia/pandeemia piirkonnaks) ja pead jääma sihtkohta kauemaks, siis:
  • – katab Salva Kindlustus lisakulutused hotellile;
  • – vajadusel ka ravile kuni karantiini lõpuni;
  • – uute piletite maksumuse juhul, kui karantiini tõttu lähevad etteostetud tagasireisi piletid kaotsi.
  • Esialgsed kulutused peaksid katma kliendid võimalusel ise ning säilitama kõik tasumist tõendavad dokumendid/arved, siis saab kindlustus need hiljem hüvitada.
  • Tervisekindlustuse alusel on kaetud igasuguse viirushaigestumisega (sh ka koroonaviirusega) seotud ravikulud – taoline haigestumine on alati ootamatu ning seda loetakse kindlustusjuhtumiks.
  • Tervisekindlustuse alusel on koroonaviirusesse haigestumisega seotud kulud kaetud vaid selle hetkeni, mil antud piirkonnas on kuulutatud välja epideemia/pandeemia.
  • Juhul kui kindlustatu juba viibib piirkonnas, kus kuulutatakse välja epideemia/pandeemia, on tervisekindlustuse alusel kaetud ka koroonaviirusega seotud ravikulud ning vajadusel hilisemad lennupiletid.

  Alates 08.06.2020 hakkab Salva Kindlustus reisikindlustust pakkuma uute tingimuste järgi.

  Toome välja peamised muudatused:
  - Salva hakkab reisimisel pakkuma COVID-19 tervisekindlustuse kaitset. Katame viirusesse nakatumise tõttu tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) välismaal ning kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Muudatus laieneb juba ka kehtivatele reisikindlustuse poliisidele. Viiruse diagnoosimisel on kaetud ka karantiini sattumise korral lisakulutused majutusele ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumus kuni 1500 EUR
  - Endiselt ei ole antud viirusega seotud kulud kaetud reisitõrke kindlustuse alusel, mis puudutab lendude tühistamist ja riigipiiride sulgemist Covid-19 viiruse tõttu.
  - Ainsana Eestis tegutsevatest kindlustusseltsidest pakume tervisekindlustuse kindlustuskaitset 1 000 000 eurot
  - kindlustada saab varem ostetud pakette (eelkõige reisitõrget), kui reisi alguseni on jäänud vähemalt kolm kuud või rohkem.
  - kui reisipakett on ostetud viimase 7 päeva jooksul. Sellisel juhul palume kindlustus vormistada 7. päeva jooksul peale esimese osamakse tasumist.
  - ajutiselt oleme peatanud reisitõrke lisariski alusel ürituse ärajäämise kaitse ostmise võimaluse.
  - tervisekindlustuse alusel on kaetud, lisaks terrorismiaktile ja looduskatastroofile, ka rahvarahutuse tagajärjel tekkinud kulud.
  - pagasi hilinemisel esmatarbekaupade soetamiseks tehtud kulutused hüvitatakse nüüd kuni 60 euro ulatuses
  Tutvu tingimustega www.salva.ee/et/kindlustus/reisikindlustus või küsi nõu spetsialistilt.  Viimati muudetud 24.07.2020 16:24