Lennundusinfo

Lennupiletid üldiselt

Lennunduses on põhimõtteliselt kahte tüüpi hindasid – avalikud ja kokkuleppelised. Avalikud hinnad on identsed sõltumata kust pilet ostetakse. Avalikke hindadele pole juurdepääs piiratud – neid näeb igast broneerimissüsteemist. Kokkuleppelised hinnad kehtivad reeglina algusega ainult sellest riigist kust lend algab. Kuna Eestisse lendavad ainult üksikud lennufirmad (Estonian Air, Finnair, SAS, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Aeroflot, UTAir) siis on mitmed lennufirmad lubanud Eesti turule kokkuleppehindasid algusega Helsingist või isegi kaugematest linnadest.

Kokkuleppehinnad on reeglina madalamad kui avalikud hinnad, kuid seetõttu on neil hindadel ka tihti väga ranged piirangud kuupäevade muutmise ja pileti tagasiostmise suhtes (analoogselt kõige odavamate avalike hindadele).

Lennukites on reeglina kolm teenindusklassi:
- First Class ehk esimene klass mis pakub kõige rohkem mugavusi nii lennukipardal kui lennujaamades;
- Business Class ehk äriklass kus on veel palju lisamugavusi aga avalike hindade mõttes saab äriklassi hinna järgi just teada kui palju vastav lend tegelikult maksab;
- Economy Class ehk turistiklass kus on mugavusi lennukis kõige vähem ja lennujaamades reeglina mingeid eelistusi pole.
Teenindusklassid võivad jaguneda vägagi mitmeks broneerimisklassiks – Estonian Air kasutab näiteks 18 broneerimisklassi. Tehniliselt broneeritakse kokkuleppehinnad kõige madalamasse broneerimisklassi (kuid sellest reeglist on ka rohkelt erandeid – näiteks on vägagi levinud äriklassi kokkuleppehinnad). Järgmise broneerimisklassi kokkuleppe hinnad võivad olla kallimad kui analoogses broneerimisklassis avalik hind aga selle eest on tingimused juba märksa paremad mis puudutab pileti muutmist/tagastamist.

Reisiekspert püüab pidevalt suurendada enda võimalusi pakkuda oma klientidele soodsaid kokkuleppehindasid. Hetkel on meie andmebaasis selliseid hindasid üle 16000 ning sihtkohti on umbes 800 ja lennufirmasid kellelt hindasid on saadud on üle 20 ning kui kõikide nende firmade partnerid juurde arvestada siis on tegemist umbes 35 lennufirmaga. Tulevikuks oleme planeerinud võimaldada meie lehekülje külastajale juurdepääsu sellele hinnatabelile.


Viimati muudetud 21.01.2015 10:06