Lennundusinfo

Lennupiletid üldiselt

Lennunduses on põhimõtteliselt kahte tüüpi hindasid – avalikud ja kokkuleppelised. Avalikud hinnad on identsed sõltumata kust pilet ostetakse. Avalikke hindadele pole juurdepääs piiratud – neid näeb igast broneerimissüsteemist. Kokkuleppelised hinnad kehtivad reeglina algusega ainult sellest riigist kust lend algab. Kuna Eestisse lendavad ainult üksikud lennufirmad (Nordica, Finnair, SAS, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Aeroflot, Lufthansa) siis on mitmed lennufirmad lubanud Eesti turule kokkuleppehindasid algusega Helsingist või isegi kaugematest linnadest.

Kokkuleppehinnad on reeglina madalamad kui avalikud hinnad, kuid seetõttu on neil hindadel ka tihti väga ranged piirangud kuupäevade muutmise ja pileti tagasiostmise suhtes (analoogselt kõige odavamate avalike hindadele).

Lennukites on reeglina kolm teenindusklassi:
  • First Class ehk esimene klass mis pakub kõige rohkem mugavusi nii lennuki pardal kui lennujaamades;
  • Business Class ehk äriklass kus on veel palju lisamugavusi aga avalike hindade mõttes saab äriklassi hinna järgi just teada kui palju vastav lend tegelikult maksab;
  • Economy Class ehk turistiklass kus on mugavusi lennukis kõige vähem ja lennujaamades reeglina mingeid eeliseid pole.
Teenindusklassid võivad jaguneda vägagi mitmeks broneerimisklassiks (paarkümmend broneerimisklassi on üsna tavaline). Tehniliselt broneeritakse kokkuleppehinnad kõige madalamasse broneerimisklassi (kuid sellest reeglist on ka rohkelt erandeid – näiteks on vägagi levinud äriklassi kokkuleppehinnad. Järgmise broneerimisklassi kokkuleppe hinnad võivad olla kallimad kui analoogses broneerimisklassis avalik hind aga selle eest on tingimused juba märksa paremad mis puudutab pileti muutmist/tagastamist.

Reisiekspert püüab pidevalt suurendada enda võimalusi pakkuda oma klientidele soodsaid kokkuleppehindasid. Hetkel on meie andmebaasis selliseid hindasid üle 16000 ning sihtkohti on umbes 800 ja lennufirmasid kellelt hindasid on saadud on üle 20 ning kui kõikide nende firmade partnerid juurde arvestada siis on tegemist umbes 35 lennufirmaga.

Kasutades meie lennuhindade andmekogu võite sirvida tegeliku kohtade saadavuse põhiseid hindu levinumatesse sihtkohtadesse lendamisel. Lisaks on teil võimalik kõiki lennuhindu ka ise osta meie veebisaitidest Lennupiletid.ee ja Reisid.ee.Viimati muudetud 29.08.2017 15:44