Teemareiside kataloog - Türgi, Kapadookia ringreis

528 EUR

Kapadookia ringreis

Kapadookia on meistriteos, mille on loonud käsikäes inimene ja loodus. Hetiidi ja bütsantsi ajastute vaatamisväärsuste kõrval näitame Teile maailma üht eriskummalisemat loodusmaatikku. Saage osa Türgi ühest ilusaimast piirkonnast!

Ringreiside väljumiskuupäevad Tallinnast:2019.aastal : 01.11, 08.11, 15.11, 22.11
2020.aastal: 04.03 ja 11.03

NB! Saadaval on ka soomekeelsed ringreisid, huvi korral lisainfo ebyroo@reisiekspert.ee


1. päev: Lend AntalyasseSaabumisel võtab Teid lennujaamas vastu meie reisijuht ja toimub transfeer hotelli. Ööbimine Antalyas.

2. päev: Mevlana klooster - KapadookiaSõit Konyasse, endisesse varakeskaegse Seldžukkide riigi pealinna. Külastate Mevlana kloostrit (*ei sisalda sissepääsutasu), mis on endiselt paljude usklike türklaste palverännaku objektiks. Siin asub poeet ja sufi Mevlana haud. Kloostris asub praegu Islami kunstimuuseum, kus on välja pandud rikkalikult Türgi kunsti ning käsitöö aardeid. Järgneb sõit Kapadookiasse. Ööbimine Kapadookias.

3.päev: GöremeGöremes (*ei sisalda sissepääsutasu) külastate freskodega kaunistatud koobaskirikuid Göreme pargis (kuulub UNESCO maailmapärandi hulka). Loodus on siin tegutsenud fantaasiaküllaselt – maastikku kujundavad kaljuseinad, tuffpüramiidid ja koonused, mis on täis käike ja kambreid nagu sipelgapesad. Seejärel sõidame Simeoni orgu, mis on tuntud ka munkade oru või haldjakorstnate oruna. Selle oru maastik tekitab suurt hämmeldust tänu omapärastele ja filigraansetele, üle kümne meetri kõrgustele tuffkoonustele, mis kõikjal üksikult või rühmadena kõrguvad. Peale selle saate Uchisarist (ainult väljast) kõrgeima tuffkoonuse jalamilt nautida hingematvat vaadet erosioonimaastikule. Päeva jooksul tutvume Türgi käsitöö pärli – vaibavalmistamistraditsiooniga. Näeme, kuidas saadakse toorainet – siidi, puuvilla, villa, ning kuidas valmib sõlmitud käsitöö vaip. Jalutame Avanoses, kuulus keraamika keskus. Ööbimine Kapadookias.

4. päev: Vaba päev (Ihlara oru ja maa-alune linna lisaekskursioon)Hommikusöök hotellis. Täna võite lõõgastuda hotellis, avastada linna omal käel või võtta osa unustamatust lisaekskursioonist Ihlara orusse ja maa-aluse linna.
Kapadookia piirkond sarnaneb ulmelise kuumaastikuga, mille moodustavad eriskummalised tuffkoonused, millesse on uuristatud koobaskirikud ja eluruumid. Sellise maastiku on tekitanud vulkaan, mis korduvate pursetega paiskas ümbruskonda tohutul hulgal vulkaanilist tuhka, mis kivistus. Ilmastiku mõjul kihid murenesid ja uhtumise tagajärjel tekkisid sügavad orud. Esimesed
elanikud põgenesid siia VII sajandil. Hiljem saabusid mungad, kes uuristasid pehmesse tuffi kirikuid, kabeleid, kloostreid ja eraklaid.

5. päev: Kapadookia - AntalyaLahkume Kapadookiast ja sõidame kuulsasse Seldžukkide Sultanhani karavanseraisse. Edasi kulgeb sõit läbi Tauruse mäestiku tagasi Antalyasse, kus on kolm viimast ööbimist.

6. päev : Antalya – Karpazkaldran koskTürgi Riviera ühe kauneima linna külastamine. Kaitstuna Tauruse kaunist mäeahelikust lokkab siin rikkalik taimestik.Linna teiste vaatamisväärsuste hulgas ootab Teid sooneline minarett Yivli Minare. Kalekapisi kindlusevärava juures kõrgub linnakindluse vanal tornil kellatorn. Linnakülastus pakub arvukalt ostlemisvõimalusi. Külastades kohalikke töökodasid saate tutvuda eriti laia ehete, naha- ja tekstiilikaupade valikuga. Järgneb Karpuzkaldirani kose külastus.

7. päev: AntalyaVaba päev puhkuseks ja hotelli mõnude nautimiseks. Ööbimine Antalyas.
8. päev: KojusõitHommikusöök hotellis, sõit lennujaama ja kojulend.

Hinnas sisaldub:
- edasi-tagasi lennud Taööonn-Antalya
- äraantav pagas (1 ühik max 20kg)
- majutus 7 ööd 4*-hotellides
- hommikusöögid hotellis
- väljasõidud vastavalt programmile
- eesti ja vene keelt kõnelev reisijuht

Lisatasulised teenused:
*Kultuuri ja õhtusöögipakett 129 €
7x õhtusööki buffet-lauas, sissepääsutasud ekskursioonidel (Mevlana klooster, Göreme,
Uchishar - välisvaated, Sultanhani, Karpuzkaldirani kosk) ja kohaliku giidi teenus

** NB! Ringreisi hind on toodud soodsaimale väljumisele kogu hooaja vältel
**Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.
**Sihtkohas pakutakse igal päeval erinevaid tasulisi vabatahtlikke lisaekskursioone, hinnad al 35 - 250 EUR/in. Valikut tutvustavad saabumisel kohalikud giidid.
** Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.
** Reis on mõeldud täisealistele ja on mittesobiv alla 12-aastastele lastele.

Märkused

Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused

Tellimisvorm