Eesti, Narva

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Pakkumised siia sihtkohta
Narva-Jõesuu, Noorus Spa Hotel
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Narva teeb unikaalseks tema asukoht, asub ta ju täpselt Lääne ja Ida piiri peal. Narva jõgi ja kaks kindlust tema kallastel pole just põhjuseta Narva linna sümboliks.

Koha kirjeldus

Narva linn asub Põhja-Eestis, Venemaa ja Eesti piiril, 210 km Tallinnast ja 150 km St. Petersburgist. Igal linnal on oma nägu, mis teeb ta erinevaks igast teisest kohast. Kui te ei ole kunagi näinud unikaalset pilti, mis avaneb vaadates kahte vana piirikindlust, mis asetsevad üksteise vastas teine teisel pool jõge, siis te peaksite tulema Narva, et näha Hermanni Kindlust Eesti poole peal ja Jaanilinna Kindlust Venemaa poole peal.

Narva kindlustamine sai alguse XIII saj. 70. aastatel, kui jõe järsule kaldale püstitati taanlaste poolt Narva linnus. XIV saj. keskel läks linnus üle Saksa ordu kätte ja ehitati ümber tollasele arhitektuurile tüüpiliseks "konvendimajaks". Oma lõpliku kuju sai linnus XV saj. algul sõjalis-arhitektuurilise võistluse käigus Ivangorodi kindlusega. Linnust iseloomustab võimas torn (kõrgus üle 50 m), mis on saanud nimeks Pikk Hermann. XIV saj. lõpus ehitati valmis vahitornidega kindlustatud linnamüürid.

Juhul, kui te olete huvitatud ajaloost, siis võiksite külastada Narva Muuseumit, mis asub kuulsas Pika Hermanni Tornis. Seal saate tutvuda Narva ajaloo väljapanekutega, nii enne-sõjaaegse arhitektuuri kui ka linlaste majapidamisriistadega.

Kui te olete kunstihuviline, siis külastage Narva Kunsti Galeriid, mis on väga hubane ja meeldiv paik, asetsedes endises sõjaväe barakkide territooriumil Gloria Bastionis. Peamise osa galeriist võtab enda alla kaupmees Lavretsovi kunstikollektsioon, samas eksponeeritakse ka regulaarselt erinevaid Eesti ning välismaa kunstike näitusi.

Kui soovite näha unikaalseid eksemplare 19-nda sajandi tööstusarhitektuurist, siis heitke pilk Kreenholmi Manufaktuuri hoonetele. Vabrik, Eesti suurim puuvilla tootmise ettevõte, asub Kreenholmi saarekesel, mis jagab Narva jõe kaheks.

Kui soovite lõõgastuda mere ääres,siis tulge Narva, mis on kõigest 14-ne kilomeetri kaugusel Soome Lahest. Mereäärne Narva- Jõesuu on olnud kuulus suvituspaik.

Narva Kindluse kompleks hõlmab endas keskaegset Gooti stiilis kindlust, mille ehitasid taanlased; Liivlaste poolt tellitud kindlustused,mis ehitati 14.-16. sajanditel ning võimsad tornid, mis valmisid 16.-17. sajandiks. Pikk Hermann on Narva kindluse ja Narva linna vapiks.

Narva Muuseum
Linnuses saab tutvuda Narva Linna ajalooga 13. - 20. saj. alg., lisaks pidevalt vahelduvad näitused, kontserdid, näitus-müük, klubi Käsitöö meistrid koos oma väljapanekuga.

Kunstigalerii
Galeriis saab tutvuda muuseumi kunstikoguga 17. - 20. saj. (Venemaa ja Lääne - Euroopa), lisaks näitused Eesti ja Narva ning kohaliku regiooni kunstnikelt, näitus-müük.

Narva Raekoda
Ehe näide põhjamaade barokk-stiili arhitektuurist (arhitekt Georg Teuffel), mis ehitati aastatel 1668 - 1671 ja restaureeriti aastatel 1960 - 1963.

Parun Velio maja
Narva klassitsistliku arhitektuuri näide. Maja ehitati 19-nda sajandi algul, hiljem sai sellest Poiste Humanitaarkool.

Aleksandri Luteri Kirik
On ehitatud aastatel 1881 - 1884, projekteeritud arhitekt Otto-Pij Hippiuse poolt.

Õigeusu Uuestisünni Katedraal
Ehitati aastatel 1890 - 1898 (arhitekt Pavel Alish). Kõige tähtsam interjööri iseärasus katedraalis on puust nikerdatud krutsifiks (arhitekt Astafjev). Ikoonid on joonistatud Mihhail Dikarjevi poolt (Palech kool).

Pimeaed
19-nda sajandi aiamaastiku näide.

Linnahaigla
Ehitati aastal 1913 Romanovite dünastia 300 aastase ajaloo mälestamiseks (arhitekt Aleksandr Vladovski)

Kreenholmi Manufaktuur
Narva jugade ala ei paku huvi mitte ainult unikaalse loodusliku objektina. Siia tekkis XIX sajandi teisel poolel kuulus Kreenholmi Manufaktuur - üks tolleaegse Euroopa suurimaid tekstiilitööstusi. Manufaktuur kasutas langeva vee odavat energiat ja oma aja kohta edumeelset tehnoloogiat. Ettevõtte toodang teenis ara Grand Prix 1900.a. Pariisi maailmanäitusel.
Kreenholmi Manufaktuur loodi nagu terviklik linnak, mis koosnes peale tootmishoonete ka administratiiv-, elu
Asulad selles sihtkohas
Narva-Jõesuu, Narva linn
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam