Kuuba, Havanna

Reisikalender  - Vaata reisihindu kaardilt kuurordi kaupa


 Kaardil kuvame hotelle selles kuurordis. Kõikide sihtkohas asuvate kuurortide nägemiseks palun valige esimene valik.  Kaardil kuvame kuurorte selles sihtkohas. Hotellide nägemiseks palun valige üks kuurort.

-Kuurort -Lennujaam -HotellLennuhinnad siia sihtkohta

Tallinn  - Havanna, Kuuba , edasi-tagasi lennupiletid 703  €

Pakkumised siia sihtkohta

Kuuba, Havanna ja Varadero

Sihtkoha kliima

Ilmaennustus

kuupaev Päeval Öösel Ennustus Tuule kiirus
19.09.18 30 °C 27 °C kerge vihm 1 m/s
20.09.18 29 °C 28 °C vähene pilvisus 5 m/s
21.09.18 29 °C 27 °C kerge vihm 3 m/s
22.09.18 31 °C 26 °C kerge vihm 5 m/s
23.09.18 30 °C 27 °C mõõdukas vihm 4 m/s
24.09.18 29 °C 25 °C tugev vihm 1 m/s
25.09.18 29 °C 25 °C mõõdukas vihm 1 m/s
26.09.18 28 °C 25 °C mõõdukas vihm 2 m/s
27.09.18 29 °C 26 °C kerge vihm 2 m/s
28.09.18 31 °C 26 °C kerge vihm 3 m/s

Sihtkoha info

Geograafia

Havanna asub Kuuba saare looderannikul. Troopiline loodus, kaunid rannad. Ilm on aastaringselt soe, jahedam ja kuivem jaanuarist märtsini, kuumem ja niiskem suvel. Suhteliselt mägine pinnamood, üle veerandi saarest katavad männi- ja mahagonimetsad.

Koha kirjeldus

Havanna vanalinn oma vanade koloniaalstiilis majade ja munakivitänavatega on alates 1982. aastast UNESCO muinsuspärandi nimistuses. Linnas on palju paleesid, kirikuid, väljakuid, kindluseid ja üle 50 muuseumi, nende hulgas Havanna Linnamuuseum ja Revolutsioonimuuseum, samuti Havanna kuulus arhitektuurimälestis Prado Puiestee. Tähtsamad Ernst Hemingwayga seatud kohad on El Floridita ja La Bodeguita baarid ning Ambos Mundose hotell. Laupäeviti toimuvad läheduses huvitavad kunstinäitused. Väga levinud ja armastatud on muusika ja tants, eriti salsa, bolero ja mambo. Kuuba köök on peamiselt hispaania ja aafrika mõjudega. Väga palju süüakse mereande, restoranides pakutakse tihti ka liha ja juustuga täidetud omletti, paksu kana ja mustade ubade suppi ning kohalikku Kuuba jäätist. Mõõdukas jootraha andmine soovituslik. Teatrietendusi, oopereid ja ballette etendatakse aasta läbi ja piletid on väga odavad. Võimalus käia paljudes ööklubides, Tropicana ööklubis esitatakse vaatemängulisi vabaõhuetendusi. Meestel ei soovitata kanda lühikesi pükse mujal kui rannas. Havannas on võimalus sõita tõlla, rendiauto ning tavalise, velo- või cocotaksoga (kolmerattaline kookospähklit meenutav mootorratas), bussiliine on vähe ja need sõidavad harva. Mitu korda aastas toimuvad festivalid.

Sihtkoha eelised

Sõbralikud inimesed. Odavad sigarid ja rumm. Aastaringselt soe kliima, ilusad rannad ja kaunis ookeanipõhi. Eksootiline koloniaalarhitektuur.

Sihtkohas võib segada

Keeruline poliitiline olukord: riiki juhib Fidel Castro, kehtib sotsialistlik riigikord. Turistide jaoks on hinnad kallimad kui kohalikele. Palju taskuvargaid, lisaks võib tunduda ahistav ümbritsev vaesus.

Asulad selles sihtkohas

Centro Habana, La Habana Vieja, Playa (linnaosa), Santa María del Mar