Lennundusinfo

Lennule registreerimise võimalused

Lennujaamas kiirema teeninduse jaoks on lennufirmad ja lennujaamad üheskoos korraldanud lennule registreerimise mitmel eri viisil.

Registreerumine interneti vahendusel (internet check-in)

Enamus lennufirmasid pakuvad võimalust lennule registreerida interneti teel nii lauaarvuti kui nutiseadme vahendusel. Vedajate-kohased reeglid on erinevad, kuid üldjuhul saate interneti vahendusel registreerida 24-2 tundi enne lendu. Selleks valige teie lennufirma kodulehel vastav lehekülg ning üldjuhul piisab järgnevatest tegevustest:
  • sisestage perekonnanimi, lennu kuupäev, e-pileti number ja lennu number
  • valige sobiv istekoht (kui sellist võimalust pakutakse)
  • trükkige pardakaart (kui printer on käepärast)
  • salvestage elektooniline pardakaart oma mobiiltelefoni (tavaliselt on see saadaval peale registgreerimise lõppu pdf-faili kujul)

Kui teil on ainult käsipagas siis võite lennujaamas minna õigeks ajaks otse teie lennu väravasse. Kui teil on soov ka pagas vormistada, siis saate seda teha eraldi "baggage drop-off" teeninduslauas.

Tallinna lendavate lennufirmade hulgas pakuvad interneti vahendusel lennule registreerimise võimalust (vastav viide on järgmisel lehel):

Lennule registreerimine lennujaamas - Iseteeninduskiosk

Tallinna lennujaamas puudub hetkel (september 2017) võimalus lennule registreeruda iseteeninduskioskis, need on uuendamisel. Muudes lennujaamades on iseteeninduskioskid olemas ja neid saate kasutada enamuse lennufirmade lendudele registreerimiseks.

Lennule registreerimine lennujaamas - Registreerimislaud

Lennule registreerimine lennujaama teeninduslauas algab üldjuhul 2 tundi enne väljalendu. Kõigi lennufirmade puhul on lennujaama registreerimislauas võimalik lennule registreerida, kuid mõne lennufirma puhul võib see teenus olla tasuline (näiteks Air Baltic, Ryanair).

Mõnede lennufirmade ja tšarterlendude puhul interneti vahendusel siiski lennule registreerimise võimalust ei ole ja lennule registreerimine toimub ainult lennujaamas registreerimislauas. Palun saabuge aegsasti lennujaama et rahulikult lennule registreerida, läbida julgestuskontroll ja jõuda kiirustamata oma väljalennu väravasse. Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise ja pagasi vastuvõtu üldjuhul 45 minutit enne väljalendu.

Mitmetes lennujaamades pakutakse võimalust teeninduslauas lennule registreeruda ka verem kui 2 tundi enne lendu. Selleks palun pööduge teeninduslauda, mis on märgitud "Early bird" või "Early check-in" sildiga.