Eesti, Vormsi

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Väike Vormsi saar asub Noarootsi poolsaare ja Hiiuma vahel.

Koha kirjeldus

Läänemaa maakonnas asuv Vormsi saar on iseseisev kogukond. Praamisõit Vormsile- Rohuküla sadamast Sviby sadamasse kestab umbes 45 minutit.Saare pindala on 93 km2 ja rahvaarv 331 inimest.
Kunagi peamiselt rootslastest elanikkonnaga Vormsi on kaetud metsade, niitude, kadakaväljade ja suurte kivirahnudega. Pikk kruusane Rumpo neem ja 30 väikest saart moodustavad maastikukaitseala. Kaunis Rumpo külas on ka parimad ujumisrannad ja telkimiskohad.
Läänekaldal asuvad Saxby tuletorn ja paekivi pank. Hullo külas on Rootsi Vormsi kirik (1632) ja vana surnuaed kivist ringristidega.
Legendi järgi koosnes Vormsi kunagi kolmest väiksest saarest, mille vahet sõideti paatidega. Tänapäeval on Vormsi muidugi üksainus suur saar, mida ümbritseb hulk pisemaid. Noore- kolmtuhat aastat vana saare maastik on hämmastavalt mitmekesine- soised alad, rannikuniidud, puisniidud ja metsad. Tänu maa kerkimisele on mitmetest endistest merelahtedest saanud väikesed järved. Saare idapoolne osa on üsna madal ja soine, läänepoolne jällegi kõrgem ja seal kasvab tihe männi-ja kuusemets. Vormsi aluskivimile väga iseloomulikku Huitbergi koralliriffi saab näha tihedas kuusemetsas saare keskel.
Saare saja kilomeetri pikkune rannajoon on hästi sopistunud ja mitmekesine. Hiiumaast eraldab Vormsit 11 kilomeetrit lai Hari kurk ja maismaast 3 kilomeetri laiune Voosi laht.
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam