Teemareiside kataloog - Vahemere purjejahi reis

1069 EUR

Türgi Vahemererannik jahi pardal!

Eriline reisielamus - kutsume purjetama Vahemerele Türgi rannikule! Ühenda aktiivne puhkus ajalooliste vaatamisväärsustega. puhkus ja ööbimine jahil koos kohalike toitude ning hea teenindusega!

Reis toimub 19-26.09 2020.

Reisiprogramm:
1.päev
Lend: Tallinn–Antalya. Sõit Kemeri (Antalya) muuli juurde ja pardale minek. Võimalusel soovitame külastada Türgi sauna - hamami (lisatasu eest ~ 20 €). Õhtusöök ja öö jahil. | ~ 60 km

2.päev
Hommikusöök. Purjetate iidsesse Olympose linna, mida ümbritsevad viinamarjaistandused, loorberipuud ja männid.. Linn on kuulus oma ajaloolise pärandi ja kauni ranniku poolest. Külastate iidset Olympost, mille üks huvitavamaid vaatamisväärsusi on * muistse templi uksed, samuti suurepäraselt säilinud amfiteater. Olympose kaunis rand on suurepärane koht lõõgastavaks puhkuseks. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg puhkuseks ja ujumiseks. Nautides imelist maastikku, purjetate edasi Adrasani lahe poole. Õhtusöök ja öö jahil.

3.päev
Hommikusöök. Jahiga suundute Gökkaya lahele, et nautida hingekosutavaid vaateid mägedele, rannikule ja merele. Võimalus osaleda ** ekskursioonil Demresse (iidne Myra). Myra linn asutati 5. sajandil eKr. Kaasaegne Demre linn asub mõne kilomeetri kaugusel antiikse Myra varemetest. Kivist hauakambrid meenutavad tänaseni linna kunagist võimsust. Hauakambrite kõrval näete ka Kreeka-Rooma perioodist pärit * amfiteatrit. Lähedal asub ka Püha Nikolause kirik. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg meres ujumiseks ja Gökkaya lahe kirjeldamatu ilu nautimiseks. Õhtusöök ja öö jahil.

4.päev:
Hommikusöök. Võimalus osaleda ** matkal Saklikenti kanjonisse (lõunasöök sisaldub hinnas). Saklikenti kanjon asub umbes 50 km kaugusel Antalya kesklinnast. Saklikenti kanjon on Euroopa pikkuselt teine kanjon. Kanjon on kuni 300 meetrit sügav ja 18 km pikk. Tegemist on kitsa mäekuruga, mille kõrguste vahe algusest lõpuni võib olla kuni 700 meetrit. Kuru on kohati nii kitsas, et päikesekiired ei jõua kunagi selle põhja. Ka kõige palavamal suvepäral võib oru põhjas voolavat oja katta jääkirme. Lõunasöök. Seejärel jõuate endisesse kalurikülakesse – Kaş. Siin on suurepärane pelgupaik kõigile, kes otsivad rahu ja soovivad loodust nautida. Vaba aeg. Naasete jahile. Õhtusöök ja öö jahil.

5.päev:
Hommikusöök. Jaht suundub muistsesse Simena (Kekova) linna. Siin asub värviline rannaküla Üçağız, mis tõlkes türgi keelest tähendab „kolm lahte“. Siia pääseb ainult jalgsi või paadiga merelt. Majad, restoranid ja külalistemajad vaatavad alla kaunile lahele. Üle ujutatud sadulakujulisi hauaplaate võib täheldada nii Lüüria linnas Aperle kui ka naaberkülas iidses Simenas, kus 1440. aastal ehitatud linnus ümbritseb kaljusse tahutud väikest teatrit. Lõunasöök. Vaba aeg jahil. Õhtusöök ja öö jahil.

6.päev:
Varahommikul väljub jaht Phaselise suunas. Hommikusöök ja vaba aeg jahil. Lõunasöök. Linnaekskursioon Phaselises, mis on üks Lüükia vanimaid linnu. Linnas näete * Vana-Rooma ja Bütsantsi ajastust säilinud varemeid: akropol, amfiteater, saunad ja erinevad ehitised. Tõenäoliselt on linna kõige muljetavaldavamaks vaatamisväärtuseks muistse akvedukti varemed. Õhtusöök ja öö jahil.


7.päev:
Hommikusöök. Jaht suundub Kemerisse. Saabumisel linnaekskursioon. Kemer on ilus ja hubane kuurortlinn. Kuni 1910. aastani oli Kemer veel väike asula ja seda hakati kutsuma Eskikoy-ks (tõlkes "vana küla"). Tegemist lõunaranniku ühe populaarseima kuurortiga, mis on kuulus paljude hotellide, restoranide ja baaride poolest. Ühest küljest ümbritsevad linna mäed, teisest kaunid rannad. Naasete jahile. Lõunasöök. Vaba aeg meres ujumiseks. Õhtusöök ja öö jahil.

8.päev:
Hommikusöök. Lahkute jahilt ja sõltuvalt lennuajast sõidate Antalya lennujaama. Lend: Antalya-Tallinn. | ~60 km

Reisi hinnas sisaldub:
* Lend Tallinn–Antalya–Tallinn, käsipagas ja registreeritud pagas
* 7 ööd majutus jahil
* Toitlustus | 7 hommikusööki (rootsi laud), 6 lõunasööki (rootsi laud) ja 7 õhtusööki (rootsi laud)
* Ekskursiooniprogramm, konditsioneeriga buss
* Eesti keelt kõnelev reisisaatja, kohapeal inglise/vene keelt kõnelev kohalik giid.

Lisatasu eest:
* Tasulised objektid - reisija maksab kohapeal lisaks umbes 60 €
* Tasuline meelelahutus: Ekskursioon Demre (Myra) ~ 35 € inimese kohta; Saklikenti kuristiku matk ~ 45 €
* Jootraha (soovituslik giidile ja bussijuhile reisi lõpus - umbes 20€)
* Lisakulud - reisikindlustus, jootraha, giidi teenused mõnes külastatavas asutuses, lõunasöögid, joogid õhtusöögi ajal, täiendavad ekskursioonid, kuurordimaks, kõrvaklapid ekskursioonide ajal, isiklikud ja muud nimetamata kulud
* Pakkumises toodud hind kehtib ühe inimese kohta kahe- või kolmekohalises kajutis. Ühese kajuti lisatasu on 180 eurot.


Märkused
Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused
Tellimisvorm