Teemareiside kataloog - Iisrael-Jordaania ringreis

1098 EUR

Põnev 9-päevane ringreis algusega Tallinnast

Ringreis toimub 12.09.2019 - 20.09.2019, 14.11.2019 - 22.11.2019 ja 28.11.2019 - 06.12.2019.

1. päev: Tiberias
Väljalend Tallinnas, vahepeatus Riias ja saabumine Tel Avivi. Kohtumine lennujaamas kohaliku giidiga ning suudumine majutuseks Tiberiasse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

2. päev: Kapernaum–Tabgha–Õndsate mägi
Peale hommikusööki suundume ekskursioonile mööda Kinnereti järve rannikut Kapernaumasse ja Tabghasse. Kapernaum oli Rooma ajal oluline linn ning Jeesuse peamisi jutlustegevuse keskusi Galileas. Siin asuvad 4. saj pKr ehitatud sünagoogi varemed. Ka Tabghas pidas Jeesus olulise osa oma jutlustest. Minnakse Õndsate mäele, kus Jeesus pidas kuulsa mäejutluse ning kus praegu asub Õndsate kirik. Samuti saab näha Leiva ja Kala Mitmekordistamise Kirikut, mis seotud Jeesuse imega, kui ta toitis tuhandeid näljaseid üksnes mõne leiva ja kalaga. Õhtusöök ja ööbimine Tiberias.

3. päev: Haifa–Naatsaret–Amman

Peale hommikusööki sõidetakse Haifasse, linna, mis asub Vahemere rannikul ja on tähtsuselt kolmas linn Iisraelis. Karmeli mäe jalamil asuvad jõukama rahva elupaigad, siit avaneb kaunis vaade Baha templile ja seda ümbritsevatele aedadele. Baha tempel on pühendatud kõikidele usunditele, möödume karmeliitide kloostrist ning Eelija koopast. Naatsareti teatakse kui Jeesuse sünnilinna ning on endiselt tähtis palverännakute sihtkoht. Siin on Maarja Kuulutamise kirik ja Joosepi kirik, mis ehitati 1914. aastal kohta, kus asus nende kodu. Algab teekonda Jordaaniasse. Ööbimine ja õhtusöök Ammanis.

4. päev: Petra–Amman
Peale hommikusööki alustatakse teekonda Petrasse. See on ilmselt üks muljetavaldavamaid ja väga erilise õhustikuga arheoloogilisi leiukohti maailmas. Petra linna asutasid nabatealased, kelle kaubandusimpeeriumi kõrgaeg saabus 3.−1. saj eKr. Petra linna viib kitsas ja sügav kaljukuristik Siq, mis on 900 m pikk. Siqi teekonnale jääb ka Petra ehk kuulsaim vaatamisväärsus – 1. saj eKr ehitatud varakamber! Kindlasti tasub teekonnal tähelepanu pöörata veekanalitele, mis moodustasid osa keerulisest kanalite süsteemist, millega nabatealased kindlustasid endale veetagavara. Liigutakse edasi linna – tutvume Rooma-stiilis peatänava, templite ja välimise Siqi lõpus oleva klassikalise teatriga, mille ehituse ilmselt lõpetasid linna vallutanud roomlased. Tagasisõit Ammanisse, õhtusöök ja ööbimine hotellis.

5. päev: Madaba–Nebo mägi–Surnumeri–Petlemm
Hommikusöök, väljaregistreerumine hotellist ning suundutakse Petlemma. Teel tehakse peatused Madabas, mille kõige kuulsam vaatamisväärsus on Püha Jüri kiriku mosaiikkaart; Nebo mäel, mis asub Surnumerd ääristava mäeaheliku serval – siit nägi Mooses esimest korda tõotatud maad. Võimalusel tehakse peatus Surnumeres ujumiseks ning lõunapausiks (lõunasöök ei sisaldu hinnas). Sõidame üle Allenby silla tagasi Iisraeli. Õhtusöök ja ööbimine Petlemmas.

6. päev: Jeruusalemma vanalinn

Peale hommikusööki sõidetakse Jeruusalemma, kus päev algab Õlimäel ja vanalinnast. Taevasseminemise kirik, Issanda muutmise kabel, mis asub kohal, kus väidetavalt Jeesus Jeruusalemma pärast nuttis, Ketsemani aed ja Kristuse Kannatuste Kirik, mida tuntakse ka kui Kõigi rahvaste kirikut. Läbi Sõnnikuvärava möödutakse Lääne- ehk Nutumüürist, mis on judaismi pühim paik. Edasi jõutaks Templimäele, kuhu 691. aastal püstitati islami pühakoda Kaljutempel. Seejärel saab vaadata Püha Anna kirikut, jalutatakse Via Dolorosal, Jeesuse viimasel teekonnal tema kohtumõistmise paigast ristilöömisele; Püha Haua kirikut, paigas, kus arvatavasti Jeesus risti löödi. Läbi värvika Araabia turu suundutakse Siioni mäele, kus saab näha Kuningas Taaveti hauda, Püha õhtusöömaaja saali, Jumalaema uinumisekirikut. Ööbimine ja õhtusöök Petlemmas.

7. päev: Uus Jeruusalemm
Peale hommikusööki vaba päev. Soovijatega suundutakse tutvuma uue Jeruusalemmaga (ekskursioon lisatasu eest). Külastatakse Iisraeli muuseumit, mille renoveerimine lõpetati alles 2010. aastal. Kollektsioonid hõlmavad nii sünagoogide interjööre kui ka Surnumere kirjarulle. Hadassa haigla sünagoogi kaunistab Marc Chagalli imeline vitraaž. Yad Vashemi holokaustimuuseum ja memoriaal, Knesset ehk Iisraeli parlament. Petlemmasse tagasisõidul külastatakse Kristuse sünnikirikut ja s-koobast. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

8. päev: Tel Aviv
Hommikusöök hotellis ja lahkumine Tel Aviv lennujaama kojusõiduks. Väljalend Tel Avivist Tallinna, vahepeatus Riias.

Hinnas sisaldub:
- lend ümberistumisega Riias Tallinn-Tel Aviv ja tagasi
- 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg
- 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
- 7 ööd keskklassi hotellides kaheses toas
- 7 hommikusööki ja õhtusööki
- -Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
- Meeldiv eesti kõnelev reisijuht

HINNAS sisalduvad ekskursioonid:
Kapernaum
Tabgha–Õndsate mägi
Haifa
Naatsaret
Amman
Petra
Madaba–Nebo mägi
Jeruusalemma vanalinn

Lisatasu:

- Reisikindlustus
- Viisa (saatkonnast või piirilt)
- Lisaekskursioonid
- Ühese toa lisamaks

Märkused

Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused

Tellimisvorm