Teemareiside kataloog - Hiina, Peking ja Shanghai ringreis

1435 EUR

Hiina - unikaalne ja mitmekülgne

Ringreis toimub 27.02-08.03.2019.

PROGRAMM

1. päev: lend Tallinnast Pekingisse (ümberistumisega Helsingis)

2. päev: saabumine Pekingisse, kohtutakse kohaliku giidiga ning tehakse teel hotelli peatus Olümpia pargis ja Linnupesa staadioni juures. Ööbimine 4-tärnihotellis. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

3. päev: Peking

Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame osa võtta vabatahtlikust lisatasuga komplekssest Pekingi ekskursioonist (sisaldub ekskursioonipaketis). Esimene külastus viib Tian’anmeni ehk Taevase Rahu väljakule. 39 hektari suurusel maa-alal laiuv kompleks on maailma suurim omasuguste seas. Näha saab Hiina parlamendihoonet, Mao Zedongi mausoleumi, Hiina rahvusmuuseumi, Taevase Rahu väravat ja Keelatud Linna. Viimane oli 500 aasta jooksul lihtrahvale suletud ning seal on valitsenud Mingi ja Qingi dünastia ajal 24 keisrit. Külastatakse Taevatemplit, mis määrati 1987. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Õhtul on soovi korral võimalik süüa ehtsat Pekingi pardipraadi (sisaldub õhtusöögipaketis).
Tagasisõit hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

4. päev: Peking – Suur Hiina müür

Pärast hommikusööki on vaba päev. Kutsume huvilisi osalema vabatahtlikul väljasõidul Suure Hiina müüri Juyongguani külastuskoha juurde (sisaldub ekskursioonipaketis), mis valmis vahemikul 770–475 m.a.j. 21 196 km pikkune müür on imposantseim ehitis, mida on näha isegi Maa orbiidilt. Suurem osa hästi säilinud müürist ja tornidest on kõrge ning pakuvad kauneid vaateid üle ümbritsevate mägede ja maastiku. Tagasiteel sõidetakse mööda kesklinnast ning tehakse fotopeatus Linnupesana tuntud Pekingi rahvusliku olümpiastaadioni juures. Tagasisõit hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

5. päev: Peking–Suvepalee

Peale hommikusööki külastame keisrite suvepaleed linna loodeosas. Palee territoorium hõlmab 290 hektarit ning põhilise panuse selle omapärase kompleksi loomisele andis keisrinna Cixi (1835–1908). Palee ehitised asuvad üksteise lähedal ning neist üks ebatavalisemaid on Pronkspaviljon, mis on üleni metallist. Siin asuvad ka Heatahtlikkuse ja Pikaealisuse paviljon, Pilvede Hajutamise paviljon ning Vooruse ja Harmoonia aed! Õhtul toimub transfeer Pekingi rongijaama, kust sõidetakse öise rongiga X’iani, ööbimine rongis.

6. päev: X’ian

Saabumisel X’iani, bussitransfeer rongijaamast hotelli. Soovitame osa võtta vabatahtlikust lisatasuga väljasõidust terrakotasõdalaste juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Kindlasti kujuneb meeldejäävaks elamuseks terrakotasõdalaste armee nägemine. See tähistab üht 20. sajandi arheoloogiliste leidude tippu! Seal leidub tuhandeid sõdalasi, mille puhul on märkimisväärne, et iga kuju on erineva välimusega. Sõdalased on üles rivistatud militaarastmete järgi, samuti leiab sealt sadu hobuseid ja sõjavankreid. Tagasiteel Xi’ani tehakse fotopeatus Hiina ühe kõige paremini säilinud, Xi’ani linnamüüri juures, mis on 14 km pikk ja rabab oma laiusega. Ööbimine hotellis. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

7. päev: Shanghai

Peale hommikusööki transfeer rongijaama ning algab sõit Shanghaisse. Saabumisel rongijaama tervitab giid ning toimub transfeer kesklinna. Teel hotelli saab näha kuulsat Bundi promenaadi, mis oma kõrgajal oli maailma suuruselt kolmas finantskeskus, siin asub ka ostutänav Nanjing Lu. Koloniaalaegade sümbol Bund on Shanghai süda siiani, ühelpool jõgi ning teisel pool hotellid, bürood, pangad ja butiigid. Kaasaegne Nanjing Lu poodide, restoranide ja kohvikutega meelitab neoontulede säras arvukalt turiste ja külastajaid. Soovijad saavad jalutada muljetavaldaval Bundi promenaadil. Hiljem toimub transfeer 4-tärnihotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

8. päev: Shanghai

Hommikusöök, mille järel on võimalus suunduda vabatahtlikule lisatasuga ekskursioonile kuulsa nefriidist Buddha templi juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Templi ees on valge lamava Buddha kuju, mis on 195 cm pikk ja kaalub koguni 3 tonni! Kaunilt kujundatud Buddha kujud asuvad Nefriit-buddha kambris ning on voolitud ühest ainsast nefriiditükist. Hiljem jätkame teekonda läbi Mingi dünastia Yu aedade, mis paiknevad samuti vanalinnas. Just need aiad on üks paremaid näiteid Hiina oskuslikust aiakujundusest. Yu aedade juures asub suur turg, kus kaubeldakse kõigega. See on väga populaarne ajaveetmiskoht nädalavahetustel. Naasmine hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).
Soovijatele õhtune akrobaatika-show (lisatasu eest).

9. päev: Shanghai

Hommikusöök hotellis. Ülejäänud päev on vaba ning saab iseseisvalt Shanghai võlusid avastada. Võimalik osaleda väljasõidul Zhujiajiao külla (sisaldub ekskursioonipaketis), mis asub Dianshani järve idapoolsel kaldal. Küla on Shanghaist 40 km kaugusel. Viimaste uuenduste tõttu kutsutakse linna ka Hiina Veneetsiaks, kuna seal on arvukalt väikeseid tänavaid, arvukalt sildu ja kanaleid. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

10. päev: Tagasilend Shanghaist Tallinnasse

Reisipaketi hind sisaldab:
- Lennupiletid Tallinn-Pekingi ja Shanghai-Tallinn (1 ümberistumisega)
- 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 30 kg ja 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
- Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
- 6 ööd kohaliku kategooria 4-tärnihotellides kaheses toas (3 ööd Pekingis, 1 öö X'ianis, 4 ööd Shanghais)
- 1öö 4-kohalises kupees rongiga teel Pekingist X´iani
- Kiirrong X´ianist Shanghaisse
- Hommikusöögid
- Programmis sisalduvad väljasõidud mugava turismibussiga ja kohaliku giidiga
- eestikeelne reisiesindaja

Hinnas sisalduvad ekskursioonid:
Peking
: Kuningate suvepalee
Shanghai: Bundi sadamapromenaad ja kaubatänav Nanjing Lu

Lisatasu eest:
- Reisikindlustus
- Ühese toa lisamaks
- Õhtusöögipakett (6 õhtusööki ja Pekingi pardi õhtusöök) 82 eur
- Ekskursioonipakett 225 eur
- viisa

Märkused

Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused

Tellimisvorm