Teemareiside kataloog - Hiina ringreis Jangtse jõekruiisiga

1790 EUR

Hiina - unikaalne ja mitmekülgne

Põnevad ringreisid eestikeelse reisisaatjaga väljuvad Tallinnast 16.04 2020 ja 09.11 2020. Reisi maksumuses sisalduvad juba ka edasi-tagasi lennud!

Reisiprogramm
1. päev: Saabumine Shanghaisse
Mugav lend ühe ümberistumisega Tallinnast Shanghaisse.

2. päev: Shanghai

Saabute hommikul Shanghaisse. Lennujaamas tervitab Teid giid ning toimub transfeer kesklinna, kus võtate ette muljetavaldava jalutuskäigu sadama promenaadil Bundil ja ostutänaval Nanjing Lu’l. Jalakäijateed oma poodide, restoranide ja kohvikutega meelitavad neoontulede säras arvukalt turiste ja külastajaid. Järgnevalt võite jalutada muljetavaldaval Bundi promenaadil. Viimane koosneb 52 eriarhitektuuriga majast ning on üks põhilisi turistide atraktsioone Shanghais. Hiljem toimub transfeer 4-tärni hotelli, kus veedate järgnevad 3 ööd. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

3. päev: Shanghai

Hommikusöök, mille järel kutsume Teid vabatahtlikule lisatasuga ekskursioonile kuulsa nefriidist Buddha templi juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Templi ees on valge lamava Buddha kuju, mis on 195 cm pikk ja kaalub tervelt 3 tonni! Hiljem jätkame oma teekonda läbi Mingi dünastia Yu aedade, mis paiknevad samuti vanalinnas. Just need aiad on üks parimaid näiteid Hiina oskuslikust aiakujundusest. Pärastlõunal õpite tundma Euroopalikku Shanghaid Prantsuse konstsessiooni ajast. Malmist rõdud ja klassikalised armsad kohvikud loovad meeldiva kontrasti kohaliku kultuuri ja pilvelõhkujate metropoli vahel. Naasete hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

4. päev: Shanghai

Hommikusöök hotellis. Ülejäänud päev on vaba ning saate iseseisvalt avastada Shanghai võlusid. Võimalik osaleda väljasõidul Zhujiajiao külla (sisaldub ekskursioonipaketis), mis asub Dianshani järve idapoolsel kaldal. Küla on Shanghaist 40 km kaugusel. Viimaste uuenduste tõttu kutsutakse linna ka „Hiina Veneetsiaks“, kuna seal on arvukalt väikeseid tänavaid, sildu ja kanaleid. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

5. päev: Shanghai

Pärast hommikusööki järgneb transfeer rongijaama, kus sõidate kiirrongiga Yichangi (II klassis). Modernses ja mugavas rongis saate nautida meelepäraseid sööke ja jooke (lisatasu eest). Yichangi saabudes ootab Teid transfeer luksuslikule Jangtse kruiisilaevale. Seadke end neljaks järgnevaks päevaks kajutisse sisse ning nautige laeva, kus Teid hellitatakse täispansioniga. Laevaga sõites avanevad Teile kaunid vaated oma loomuliku iluga. Lisaks alljärgnevalt kirjeldatud hinnas isalduvatele ekskursioonidele võite osa võtta ka teistest ekskursioonidest, mille kohta saate lisainfot laeval olles.

6. päev: Jangtse kruiis

Nautige laeval hommikusööki. Kruiisilaev sõidab rahulikult Yichangist kaunisse Xiling’i kanjonisse. Tagasitulles pardale oodake õhtust tipphetke: kapten kutsub Teid tervitavale kokteilile!

7. päev: Jangtse kruiis

Hommikusöök pardal. Sõidate läbi muljetavaldava Wu kuristiku, mis lookleb piki 45 km. Vasakule ja paremale poole kallast jäävad kaunid kanjoni nõlvad, mille kõrgused ulatuvad 1200 meetrini! Lisaks toimub paadiekskursioon järjest kitsenevasse Shennongi jõkke, kust kerkivad nähtavale jõeäärsed kaljud. Olles tagasi pardal, serveeritakse Teile lõuna. Möödute Qutang‘i kanjonist, mis on imetlusväärne looduse meistriteos! Õhtusöök pardal.

8. päev: Jangtse kruiis

Nautige hommikusööki pardal. Liueldes õrnalt üle Jangtse, teete peatuse Shibao Zhai (tõlkes Kalliskivikindluse) templi juures. Viimane on Qingi dünastia puidust meistriteos, mis ehitati hiiglaslikule kaljule ning mida ümbritsev vaimustav loodus. Lõuna- ja õhtusöök pardal.

9. päev: Chongqing – Xi’an

Pärast kosutavat hommikusööki lahkute kruiisilaeva pardalt. Saabudes Chongqingi, tervitab Teid kohalik giid, kes juhatab Teid rongijaama, kust väljub rong Xi’ani. Teid ootab sõit kiirrongiga. Istuge ja puhake meeldivast kruiisist. Kogu reisi vältel võite restoranvagunis nautida meelepäraseid sööke, jooke ja snäkke (lisatasu eest). Saabudes Xi’ani, kohtute kohaliku giidiga ning toimub transfeer Teie 4*-hotelli.

10. päev: Xi’an – öörong Pekingisse

Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga väljasõidust terrakotasõdalaste juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Kindlasti kujuneb Teie jaoks meeldejäävaks muljeks terrakotasõdalaste armee nägemine. See tähistab üht 20. sajandi arheoloogiliste leidude tippu! Seal leidub tuhandeid sõdalasi, mille puhul on märkimisväärne, et iga kuju on erineva välimusega. Sõdalased on üles rivistatud militaarastmete järgi ning samuti leiab sealt ka sadu hobuseid ja sõjavankreid. Tagasiteel Xi’ani teete fotopeatuse Hiina ühe kõige paremini säilinud Xi’ani linnamüüri juures, mis on 14 km pikk ja rabab oma laiusega. Õhtul toimub transfeer Xi’ani rongijaama, kust sõidate öise rongiga Pekingisse, ööbimine 4-kohalises kupees.

11. päev: Peking – Suvepalee

Saabumine Pekingi rongijaama ning pealelõunat transfeer Teie 4-tärnihotelli, kus seate end sisse järgnevaks kaheks ööks. Nautige hommikusööki, mille järel kutsume Teid Keisrite Suvepaleesse linna loodeossa. Palee oma võrratu aiaga on üks põhilistest Pekingi turismiobjektidest. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

12. päev: Peking – Suur Hiina müür

Pärast hommikusööki on Teil vaba päev. Kutsume Teid osalema vabatahtlikul väljasõidul Suure Hiina müüri Juyongguani külastuskoha juurde (sisaldub ekskursioonipaketis), mis valmis vahemikul 770-475 eKr. 21 196 km pikkune müür on imposantseim ehitis, mida näha isegi Maa orbiidilt. Suurem osa hästi säilinud müürist ja tornidest on kõrged ning pakuvad kauneid vaateid üle ümbritsevate mägede ja maastiku. Tagasiteel sõidame mööda kesklinnast ning teeme fotopeatuse Linnupesana tuntud Pekingi Rahvusliku olümpiastaadioni juures. Õhtul on soovi korral võimalus süüa ehtsat Pekingi pardipraadi (sisaldub õhtusöögipaketis).

13. päev: Peking

Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga kompleksest Pekingi ekskursioonist (sisaldub ekskursioonipaketis). Esimene külastus viib Teid Tian‘anmeni ehk Taevase Rahu väljakule. 39 hektari suurusel maa-alal laiuv kompleks on maailma suurim omasuguste seas. Näete Hiina parlamendihoonet, Mao Zedongi mausoleumi, Hiina Rahvusmuuseumi, Taevase Rahu väravat ja Keelatud Linna. Viimane oli 500 aasta jooksul suletud lihtrahvale ning seal on valitsenud Mingi ja Qingi dünastia perioodil 24 keisrit. Külastate Taevatemplit, mis määrati 1987. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tagasisõit hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

14. päev: Tagasilend
Hommikusöök hotellis ja transfeer lennujaama, kust alustate kojulendu.

Märkus:Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.

*Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Reisipaketi hind sisaldab:
- Lennupiletid Tallinn-Pekingi ja Shanghai-Tallinn (1 ümberistumisega)
- 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 30 kg ja 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
- Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
- 6 ööd kohaliku kategooria 4-tärnihotellides kaheses toas (4 ööd kruiisilaeval, 1 öö 4-kohalises kupees rongiga teel Xianist Pekingisse)
- Sõit 6-kohalises kupees rongiga teel Chongqingist Xiani
- Sõit kiirrongiga Shanghaist Yichangi
- 4 täispansioni laeval
- Programmis sisalduvad väljasõidud mugava turismibussiga ja kohaliku giidiga
- eestikeelne reisiesindaja
Hinnas sisalduvad ekskursioonid:
Peking
: Kuningate suvepalee
Shanghai: Bundi sadamapromenaad ja kaubatänav Nanjing Lu

Märkus:Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.
*Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Lisaekskursioonide pakett - 225 €/in
Shanghai: Yu Aiad ja nefriit Buddha tempel, Zhujiajiao
Peking: Suur Hiina müür ja Keelatud Linn
X´ian: Terrakotta armee

Õhtusöögipakett -197 €/in

Märkused
Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused
Tellimisvorm