Teemareiside kataloog - Sri Lanka ringreis

1830 EUR

Põnevust täis Sri Lanka ootab avastamist

Reisid toimuvad 26.02-10.03.19 ja 04.04-16.04.19.

REISIPROGRAMM
1-2. päev
Väljalend Tallinnast Colombosse, vahepeatus ja ümberistumine Istanbulis. Saabumine Colombo Bandaranaike lennujaama. Siin tervitavad Sri Lanka traditsioonide kohaselt lillepärgadega reisiesindaja ja kohalik giid. Transfeer Wattalasse. Registreerumine 4-tärnihotelli Pegasus Reef Hotel.

3. päev
Hommikusöök hotellis. Väljaregistreerumine ning suundutakse Dambullasse. Dambulla asub Sri Lanka keskel, Matale provintsis ning on kuulus eelajalooliste koobastemplite poolest. Esimesed kolm koobast on vanemad ja suuremad kui ülejäänud kaks. Arvatakse, et esimesed koopamaalingud ja kujud valmisid juba 1. sajandil e.m.a. Kõigi 5 koopa seinad ja laed on kaetud budistlike seinamaalingutega ja siin asub rohkem kui 153 Buddha kuju. Neist silmatorkavaim on esimeses koopas asuv 14 meetri pikkune lamav Buddha. Koopatempli seinu ja lagesid katavad freskod, mis on saare vanimad. Templis asuvad ka teiste jumalate ja kuulsate kuningate kujud.
Transfeer hotelli, õhtusöök ja ööbimine 4-tärnihotellis Amaya Lake.

4. päev
Peale hommikusööki sõit Polonnaruwasse, see linn oli Sri Lanka keskaegne pealinn 11.−13. sajandil. Riigis saavutati suur poliitiline, majanduslik ja sotsiaalne taassünd kuningas Vijayabahu I, Parakramabahu I ja Nissankamalla-Polonnaruwa valitsusajal. Mälestised on paremini kaitstud kui Anuradhapuras. Parakrama kuju, Kuninglikud paleed, vastuvõtusaalid, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka ja Thivanka pildimuuseum on mõned parimatest vaatamisväärsustest Sri Lankal.
Sõidatakse edasi Minneriya rahvusparki, mis asub 8889 hektari suurusel endise Minneriya-Giritale pühapaiga alal. Pargis elab ligikaugu 200 metsikut elevanti, pühvlit, metssiga, põtra ja leopardi, 9 liiki kahepaikseid, 25 liiki roomajaid, 160 linnuliiki, 26 liiki kalu ja 78 liiki liblikaid. Rahvuspark on üks parimaid paiku kogu riigis, kus on võimalik kohata suurel hulgal metsikuid elevante ja veelinde. Iidse Minneriya veehoidla mõjul on pargi 88,9 km2 alal palju kive, metsarohelust, niisket pinnast, mis on varjupaigaks makaakidele, sambari hirvedele, pühvlitele, krokodillidele ja leoparditele (viimaseid on siiski väga harva näha). Tagasisõit hotelli. Õhtusöök ja ööbimine Amaya Lake, Dambulla 4-tärnihotellis Superior-toas.

5. päev
Peale hommikusööki sõidetakse kuulsasse Sigiriya kaljukindlusesse. Sigiriyal asub 5. sajandil valminud „Taevakindlus”, mis on tõenäoliselt saare kõige fantastilisem vaatamisväärsus. 200 m kõrgusel kaljutipul asuvat kindlust tuntakse ka kui Lõvi kaljut, ilmselt suure lõvi tõttu, kes seisis kunagi sissepääsu ees. Kaljuseina tipus laiub ala, kus kunagi asusid suurepärane ja luksulik palee ning basseiniga aiad. Kalju sees asuvatest trepikodadest on säilinud ainus teadaolev iidne Sinhala fresko, mis on säilitanud originaalse värvi ja kuju.
Ekskursioon jätkub Sri Lanka külatuuriga. Saab näha ja kogeda, kuidas inimesed elavad lihtsas ja harmoonilises keskkonnas vastavalt aastaajale. Külastatakse traditsioonilist küla ja jälgitakse külaelanike igapäevast elustiili ja koduseid tegevusi. Külatuur hõlmab ka turistidele mõeldud ringkäiku džunglis, sõitu veisekaarikul ja katamaraanisõitu külas asuval järvel. Samuti on võimalik süüa ehedat Sri Lankale omast lõunaeinet (riis ja karri), mida valmistavad kohalikud külamehed, kes räägivad oma eluolust. Tagasisõit koos ehedate muljetega hotelli. Õhtusöök ja ööbimine Dambullas 4-tärnihotellis Amaya Lake, Superior toas.

6. päev
Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning suundutakse bussiga Kandysse, Sri Lanka endisesse pealinna, mis asub Keskprovintsis. Teel külastatakse Matale maitsetaimede aeda, kus kasvavad kaneel, kardemon, must pipar ja paljud teised eksootilised vürtspuud. Soovijad saavad maitseaineid kaasa osta. Ekskursioonil räägitakse maitsetaimedest ning selgitatakse, kuidas ning millistes toitudes neid kasutada. Peale maitsetaimeaeda külastatakse traditsioonilist batikavabrikut – kus on võimalus tutvuda selle materjali valmistamise ja värvimisega. Loomulikult saab endale soetada vabrikupoest omanäolisi Sri Lanka batikatooteid.
Edasi suundutakse Kandysse, mis on vana singalite kuningriigi pealinn ja asub kaunis mägedevahelises orus. See on Keskprovintsi tähtsaim administratiivüksus ning suuruselt teine linn Sri Lankal. Kandy linna teeb eriliseks Sri Dalada Maligawa ehk Püha Hamba tempel, mis asub endise kuningalossi kompleksis ning kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Buddha hamba tõi Orissani printsess Sri Lankasse oma juustesse peidetult 4. sajandil. Tempel on saanud sõjategevuses kõvasti kannatada, kuid on alati taas üles ehitatud. Tempel koos reliikviaga on budistliku maailma üks tähtsamaid palverännakukohti. Kandys peetakse igal aastal ka Esala Perahera festivali, mis on pühendatud sellele samale pühale Buddha hambale. Budistlikke templeid, kloostreid ning teisi pühapaiku on näha kõikjal linnas. Linna arhitektuuri on tugevalt mõjutanud Briti koloniaalperiood. Linnaekskursioonil külastatakse ka vääriskivide muuseumi. Õhtusöök ja ööbimine Kandys, Amaya Hillsi 4-tärnihotellis.

7. päev
Peale hommikusööki suundutakse Pinnawala elevantide orbudekodusse, mis asutati 1975. aastal ning sellest on saanud üks Sri Lanka külastatavamaid turismimagneteid. Kuna elevandipojad ei saa iseseisvalt hakkama enne 5. eluaastat, otsustati hüljatud elevandibeebidele abi pakkuda. Omaette vaatepilt on elevantide söötmis- ja ujumisrituaalid. Orbudekodus on sündinud u 70 elevanti ning elevantide hooldusprogramm on kaasa aidanud selle liigi säilimisele Sri Lankas. Elevantide juurest sõidetakse Peradeniyasse, kus külastatakse Kuninglikku botaanikaaeda. Aed asub u 59 ha-l ja rajati juba 1374. aastal Gampola ja Kandy kuningatele puhkuseveetmise kohaks. Aias on registreeritud ligi 5000 liiki taimi! Ainuüksi palmipuid on u 200 liiki – haruldasemad näiteks Seišellidelt pärit topelt-kookospalmid. Aias on kokku viis palmipuude puiesteed, millest kõige varajasem on istutatud juba 1905. aastal ning kannab nimetust Royal Palm Avenue. Kindlasti pakuvad kõigile huvi orhideede ja maitsetaimede ekspositsioonid, mis on ühed külastatavamad selles aias.
Tagasisõit hotelli, õhtusöök ja ööbimine Kandys, Amaya Hillsi 4-tärnihotellis.

8. päev
Hommikusöök, väljaregistreerimine ning asutakse teele Nuwaraeliyasse, külastades teel teeistandusi.
Teed hakati Sri Lankal kasvatama 1824. aastal Peradeniya botaanikaaias, kuhu esimesed taimed toodi Hiinast. 1839. aastal toodi teetaimi juurde veel ka Assamist. 1867. aastal istutas Šotimaalt pärit taimekasvataja, James Taylor, teeseemned u 8 ha metsamaale Loolconduras. 1873. aastal alustas Sri Lanka tee eksportimist, kui Londonisse saadeti esimesed tagasihoidlikud 10 kg teed.
Kõige paremini kasvab teepõõsas troopilistel ja subtroopilistel aladel, kus on vajalikul hulgal sademeid ja niiskust ning nõrgalt happeline pinnas. Kuumas troopikas istutatakse teepõõsad tee kvaliteedi parandamiseks mäenõlvadele. Siin Sri Lankas, kus on ideaalsed tingimused tee kasvatamiseks, tehakse seda kuni 2000 m kõrgusel.
Peale teeistanduse külastust sõidetakse edasi Nuwara Eliyasse, mis on Sri Lanka kõige tähtsam teetootmiskeskus. Seetõttu on Nuwara Eliya ka kõige jahedam koht Sri Lankal, keskmine temperatuur u 20 kraadi, sest asub u 6200 m kõrgusel merepinnast. Siin kasvatatakse juurvilju, lilli, koduloomi jmt. Seda kõike tänu Sir Samuel Bakerile, keda võlus nähtud piirkond niivõrd, et ta otsustas 1828. aastal siia endale Inglismaa talutüüpi farmi rajada. Ilmaasjata ei kutsutud seda piirkonda ka Väikeseks Inglismaaks (Little England), sest koloniaalvallutajad tõid kaasa nii põllukultuurid kui ka rebasejahi traditsioonid ning muud Inglismaa kõrgklassi meelelahutused nagu golfi, polo ja kriketi. Ööbimine Nuwareliya, Jetwing St. Andrew’si 4-tärnihotellis.

9.–11. päev
Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning bussitransfeer rannapuhkusele. Ööbimine Panaduras, hotellis Jie Jie Beach by Jetwings.

12-13. päev
Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning bussitransfeer Colombo lennujaama tagasilennuks Tallinnasse. Lend Colombo-Istanbul-Tallinn.

LENNUAJAD
26.02 Tallinn-Istanbul 13:00-17:15
27.02 Istanbul-Colombo 04:30-18:05

09.03 Colombo-Istanbul 21:25-06:25*
10.03 Istanbul-Tallinn 09:45-12:05

04.04 Tallinn-Istanbul 18:15-21:35
05.04 Istanbul-Colombo 01:55-15:00

15.04 Colombo-Istanbul 20:25-05:00*
16.04 Istanbul-Tallinn 14:00-17:20

*Vastutav reisikorraldaja on Nikal Travel

Reisipaketi hind sisaldab:
- Lennupiletid Tallinnast-Colombosse ja tagasi (ümberistumine Istanbulis)
- 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg ja 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
- Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
- 10 ööd hotellides kaheses toas (1 öö Wattalas, 3 ööd Dambullas, 2 öööd Kandys, 1 öö Nuwaras, 3 ööd rannakuurortis Jie Jie Beachil)
- hommiku- ja õhtusöögid
- programmis sisalduvad ekskursioonid mugava turismibussiga ja kohaliku giidiga
- eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:
- Reisikindlustus
- Ühese toa lisamaks
- Alates 01. jaanuarist 2012 peavad kodanikud viisavabalt Sri Lankasse sõitmiseks enne reisi registreerima end elektroonilises reisisüsteemis eta.gov.lk (Electronic Travel Authorisation). Riiki registreerimine maksab 35 USD/inimene

Märkused

Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused

Tellimisvorm