Teemareiside kataloog - Tai-Kambodža-Vietnami ringreis

1885 EUR

14-päevane ringreis Taist Kambodžasse ja Vietnamisse algusega Tallinnast

Suurepärane võimalus tutvuda reisi jooksul 3 põneva riigiga. Reis toimub 29.10.2019 - 11.11.2019 .

REISIPROGRAMM
1. - 2. päev: Tallinn-Bangkok
Väljalend Tallinnast, vahepeatus ja ümberistumine Istanbulis, saabumine Bangkoki lennujaama, transfeer hotelli. Ööbimine Bangkokis.

3. päev: Bangkok
Hommikusöök hotellis. Soovijatele lisatasu eest Bangkoki linnaekskursioon. Külastatakse kolme kõige põnevamat templit: Wat Traimit, Wat Pho ja Wat Phra Kaew ning Suurpaleed. Wat Traimit on tuntud ka kui kuldse Buddha tempel, mis on „koduks” maailma suurimale kuldsele Buddha-kujule. Särav 3 meetrit pikk ja 5,5 tonni kaaluv Buddha-kuju on valmistatud 18-karaadisest kullast.

Wat Pho ehk Lamava Buddha tempel on Bangkoki vanim tempel. Siin asub traditsioonilise Hiina meditsiini keskus, milles asub ka kuulus massaažiinstituut.

Wat Phra Kaew’ ehk Smaragd-Buddha templit, ametlikult tuntud kui Wat Phra Sri Rattana Satsadaram, peetakse olulisimaks budistlikuks templiks kogu Taimaal. Kaunis tempel lasub Bangkoki ajaloolises keskuses, Suurpalee territooriumil. Pühamusse on paigutatud Phra Kaew Morakot’ ehk Smaragd-Buddha. Väga lugupeetud Buddha kuju on hoolikalt välja tahutud ühest ainsast nefriidiblokist.

Suurpalee on erinevate hoonete kompleks Bangkoki südames. Palee on olnud alates 1782. aastast Tai kuningate ametlik residents. Kuningas, tema kohus ja kuninglik valitsus elasid Suurpalee territooriumil kuni 1925. aastani. Praegune monarh, kuningas Bhumibol Adulyadej (Rama IX) resideerub Chitralada palees, kuid suur osa ametlikke üritusi toimub endiselt Suurpalees. Palee on üks populaarsemaid turismiatraktsioone Tais. Ööbimine hotellis.

NB: Paleesse sisenemisel on nõutud korralik rõivastus, st põlved ja õlad peavad olema kaetud.

4. päev: Bangkok−Siĕm Réab
Hommikusöök hotellis. Transfeer Tai piirile (Aranyapratheti). Kohtutakse giidiga Kambodža piiril. Jätkub sõit Siĕm Réabi. Registreerumine hotelli. Vaba aeg puhkuseks.Ööbimine Siĕm Réabis.

5. päev: Angkor Thom ja Angkor Wat
Peale hommikusööki sõidetakse ekskursioonile Angkor Thomi. Alustatakse külastust Angkor Thomi Lõunaväravast, kus sissepääsu juures on reas nii headuse kui ka kurjuse jumalate kujud. Järgmine peatus tehakse Bayrónis, mis on tuntud sadade naeratavate nägude poolest, mis ilustavad 54 torni. Bareljeefid on vähem tuntud kui need, mis ehivad Angkor Wati, kuid sama muljetavaldavad oma detailse ornamendi ja tuhandete skulptuuride poolest. Phimeanakas on 10. sajandil ehitatud hindu tempel, millest avaneb suurepärane vaade Angkor Thomile. Jätkatakse matkarajal ja möödutakse Preah Palilayst, väikesest templist, millel on korstnatüüpi torn, mis jätab mulje, nagu kukuks hoone kohe kokku. Ta Prom on unikaalne tempel, mille rusude vahel kasvavad liaanid ja metsikud viinapuud. Koha muutis maailmakuulsaks „Tomb Rideri” põnevusfilm. Lõunaks tagasisõit kuuma päikse eest Siĕm Réabi. Pealelõunal naastakse siia avastama suurepärast Angkor Wati – maailma suurimat religioosset monumenti. See visuaalselt kolmeastmeline tempel on justkui tohutu püramiid, kõrgudes 65 meetrit maapinnast ja olles kroonitud viie lootuse torniga. See on Kambodža rahvussümbol ning kujutatud ka riigilipul. Päeva lõppeb päikeseloojangul vaatega džunglile Pre Rup i templi tipust enne, kui alustatakse tagasisõitu Siĕm Réabi. Ööbimine hotellis.

6. päev: Siĕm Réab–Phnom Penh
Peale hommikusööki väljaregistreerimine ning suundutakse bussiga Phnom Penhi. Tehakse peatus Speani sillal, mida punaste khmeeride režiim üritas edutult lõhata. Teel tehakse peatus ka Santuki siidivabrikus, kus tutvutakse siiditootmise protsessiga. Saab näha, kuidas siidiussikestest saab imekaunis kohalike käsitöömeistrite kootud kangas. Siidivabrikus nauditakse khmeeripärast lõunasööki. Skuoni turul tutvutakse kohalike Kambodža hõrgutistega – millest ühed ülipopulaarsed on frititud ämblikud. Julgemad saavad neid ise proovida!

Saabudes Phnom Penhi, registreeritakse hotelli. Seejärel suundutakse väikesele linnatuurile, kus saab muuhulgas näha Kambodža kuningapaleed. Hõbedane pagood on koduks suurele hulgale erinevatele Buddha-kujudele. Nendest ehk väärtuslikemad on kristalne Buddha ja 9584 teemandiga kaunistatud elusuurune Buddha. Põrandad on kaunistatud hõbeplaatide ja Itaalia marmoriga. Ekskursioon lõppeb jalutuskäiguga jõe ääres.

Soovijatel on võimalik lisatasu eest osaleda jõekruiisil (kestvus 1,5 h).

Päikseloojangukruiis Phnom Penhi jõel – umbes 1,5h

Sel õhtupoolikul saab sõita jõeäärsele kaile, kust väljub paat päikseloojangukruiisile. Näha saab jõeäärset igapäevaelu – naised teevad majapidamistöid, lapsed mängivad mudases vees ning kalurid püüavad võrguga kala. Kaamera olgu valmis ilusateks vaadeteks, mis silmapiiril avanevad. Päikesekiired on suurepäraseks taustaks, et pildistada Kuninglikku paleed, Hõbedast pagoodi ja Wat Ounalomi.
Ööbimine hotellis.

7. päev: Củ Chi tunnelid
Peale hommikusööki suundutakse ekskursioonile Củ Chi tunnelitesse, mis rajati Vietnami sõja ajal ning mida kasutasid kommunistlikud meeleavaldajad. Tunnelite võrgustik ulatub üle 250 km ning asub kolmel maa-alusel tasandil: nende ääres asusid haiglad, elukvartalid, köögid, nõupidamisteruumid ja laskemoonalaod. Kõik see pakub märkimisväärset ülevaadet raskustest, vastupanust ja eneseületustest Vietnami sõja ajal. Ööbimine hotellis.

8. päev: Saigon
Peale hommikusööki vaba päev. Soovijad saavad osaleda lisatasu eest ekskursioonil Mekongi deltasse. Peale hommikusööki lahkutakse hotellist kogu päeva kestvale lõbusõidule Mekongi deltasse. See Saigonist lõunas asuv delta on Vietnami „riisikauss”, kõige viljakam regioon kogu maal, peamiseks riisitootjaks ning kasvupiirkonnaks troopilistele puuviljadele. Edasi suundutakse sadamasse, kust paat viib teekonnale mööda Mekongi jõge, et avastada selle kitsaid kanaleid, mis annavad ülevaate tõelisest kohalikust elust. Hilisõhtul saabutakse tagasi Hô Chí Minhi.

9. päev: Saigon-Mui Ne
Peale hommikusööki ja hotellist väljaregistreerimist suundutakse bussiga Saigoni ehk Hô Chí Minhi linna. Siin elab rohkem kui 7 miljonit elanikku ning see on tüüpiline Aasia suurlinn. Miljonid jalgrattad ja motikad sõidavad linnatänavatel kartmatult autode ja busside vahel – seega peavad jalakäijad silmad-kõrvad lahti hoidma, et mitte õnnetusse sattuda. Külastatakse muljetavaldavat Taassünnipaleed, postkontorit ja Jumalaema kirikut, mis demonstreerib prantsuse koloniaalarhitektuuri oma täies hiilguses. Seejärel sõidetakse Choloni (Chợ Lớni), Saigoni Hiinalinna, ja külastatakse merejumalale Thien Haule pühendatud templit.
Ööbimine hotellis.

10.−13. päev: rannapuhkus Mui Ne’s

13.−14. päev Hommikusöök hotellis, bussitransfeer lennujaama kojusõiduks Tallinnasse. Lend Saigon-Istanbul-Tallinn.

*Vastutav reisikorraldaja on Nikal Travel

HIND SISALDAB:
* Lend Tallinnast Bangkoki ja tagasilend Saigonist Tallinna (ümberistumised Istanbulis).
* Äraantav pagas reisija kohta kuni 30 kg
* Bussitransfeerid
* 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
* 7 ööd kohaliku kategooria 4-tärnihotellides kaheses toas
* Majutus programmis märgitud või samaväärsetes hotellides
* 4 ööd Mui Ne rannahotellis
* 7 hommikusööki ringreisil
* Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
* Eesti keelt kõnelev reisisaatja
* Programmis sisalduvad ekskursioonid: Angkor Wat, Phnom Penh, Saigon, Củ Chi tunnelid

LISATASU EEST:
* Reisikindlustus
* Vajadusel viisa
* Lisaekskursioonid
* Ühese toa lisamaks

Märkused

Näidatud üldhind kehtib "hind alates põhimõttel". Tegemist on soodsaima teadaoleva hinnaga antud sihtkoha või hotelli jaoks. Kõiki hinnavariante palun küsige meie klienditeenindajalt.

Täiendav teave tingimuste kohta on kirjas meie lehel juhend ja tingimused

Tellimisvorm