Eesti, Lahemaa Rahvuspark

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Põhja- Eestis asuvas Lahemaa Rahvuspargis on palju ajaloolisi, kultuurilisi, arhitektuurilisi ja looduslikke vaatamisväärsusi.

Koha kirjeldus

Põhja- Eestis, Tallinnast 70 km idas asuv Lahemaa Rahvuspark rajati maastiku, puhkeala ja ka teadusele tähtsate alade kaitseks ning loodushariduse edendamiseks.
Turistidele ja külalistele on avatud järgmised ajalooliselt ja arhitektuuriliselt tähtsad kohad, mis pakuvad ernevaid vaatamisväärsuseid ja ka teenuseid: Palmse, Vihula ja Sagadi mõisad koos ümbritsevate parkide, tiikide ja kõrvalhoonetega; Viitna kõrts, Altja kaluriküla ja Altja kõrts; taluturism jne.

Palmse mõis.
Barokistiilis mõisahoone ehitati 18. sajandil ja kuulus parunitest von Pahlenitele. Mõisa peahoones olev mööbel pole originaalne sisustus, kuid on üle Eesti kokku kogutud. Eredamad eksemplarid: muusikakast, söögitoa 1920- st pärit mööbel ja valgustid, mis on kõik Tallinnas valmistatud; rokokoostiilis ahi ja 1850- st aastast pärit Meisseni portselanist lühter "kõrtsitoas", suitsutoas asuv, üks viimane Eestis alles olev türgi diivan, ja paruni isiklik tool.

Sagadi mõis.
Pikk ja madal Sagadi mõisahoone asub ilusa järve ääres. 18. sajandil ehitatud mõis oli üks väheseid Eestis, mis sisustati rokokoostiilis. Hoone koos 18- da sajandi lõpust pärit pikenduse ja klassikalises stiilis fasaadiga on hästi säilinud. Mõisa toad on restaureeritud ja asjastule kohaselt möbleeritud. Suur saal on hea koht kontsertite, koosolekute ja seminaride korraldamiseks.

Vihula mõis.
Vesiveskiga järve ääres asuvat Vihula mõisa on peetud ümbruskonna kauneimaks. Hoonete paigutus on originaalne ja on tugevasti mõjutatud ümbritsevast loodusest. Enamus säilinud 25 hoonest ehitati 19- l sajandil. Mõisa ümbritsevas pargis on suur ala, mis jäljendab kohalikke looduslikke olusid.

Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam