Eesti, Vilsandi Rahvuspark

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Vilsandi Rahvuspark asub Saaremaa läänerannikul. Koosneb see 161 saarest ja laiust. Looduskaitseala rajati saarte ja eriti merelindude ning rannataimestiku kaitseks.

Koha kirjeldus

Vilsandi kuulub Kihelkonna valda Saare maakonnas ja on Eesti kõige läänepoolseim asustatud saar. Saare pindala on 9 km2, elanikke on saarel 20. Veetee Vilsandi ja Vikati sadamate vahel on 10 kilomeetrit pikk.
1914- l aastal asutatud Vaika linnukaitseala, mis nüüdseks on kasvanud Vilsandi rahvuspargiks oli üks esimesi Ida- Euroopa looduskaitsealasid. Rahvuspargi keskus, Vilsandi saar koosneb kahest saarest, mis on omavahel kitsa maaribaga kokku kasvanud. Vilsandi laidudel peatuvad, peavad pulmi, pesitsevad ja lendavad lihtsalt läbi kümned tuhanded merelinnud. Vilsandi on rahvusvaheliselt tähtsatest lindude kaitsealadest kõige tähtsamate seas. Vilsandi rikkalikku, talle omast ja haruldast ning unikaalset taimestikku on uuritud juba üle saja aasta. Tänu kaitstusele on ka Vilsandi loomastik arvukas, millest väärib erilist märkimist hallhüljeste suur popularsioon.
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam