Eesti, Taevaskoja Looduspark

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Lõuna- Eestis, piltilusa Ahja jõe orus asub koht, mida kutsutakse Taevaskojaks. Kuni 25 meetri kõrgusele küündivad liivakivipaljandid on värvikad ja pakuvad ujujatele, kalameestele ja lihtsalt matkajatele meeldejäävat vaatepilti. .

Koha kirjeldus

Suur ja Väike Taevaskoda on Põlva maakonna peamised turismiobjektid, mis meelitavad kohale loodusesõpru lähedalt ja kaugelt. Taevaskoja looduspargi külstaja jõuab kõigepealt Saesaare tammi ja hüdroelektrijaama juurde, kus Ahja jõgi on üles paisutatud ja kus suviti saab Lonni nimelise jõepaadiga mööda jõge sõita.
Tee Suure ja Väikese Taevaskoja juurde viib läbi üle 150- ne aasta vanuse metsa. Kõigepelt tuleb vaatevälja Väike Teavaskoda imeilusa Neitsikoopaga. Edasi jalutades paistab Suur Taevaskoda- jõe kohal kõrguv 24 meetrine liivakivisein. Jões oleval suurel kivirahnul on põnev nimi- Salakuulajakivi. Tee tagasi läheb üle Väikese Taevaskoja kõrgendiku. Siin filmiti 1969-l aastal populaarne Eesti film "Viimne reliikvia". Rada viib edasi Emalättele- ürgorus asuva looduse meistritöö juurde. Vanasti usuti allika veel olevat ravivõime.
Taevaskoja matkarajad on osa Kiidjärve- Taevaskoja matkamise ja vabaajaveetmise kompleksist. Matkarajad pakuvad palju erinevaid elamusi ja neid on igale maitsele. Taevaskoja ümbruses on võimalik ka orienteeruda, suusatada, jalgratta, kanuu ja paadiga sõita ning hobustega ratsutada.
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam