Eesti, Haapsalu

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha video

Haapsalu Resort Town in West Estonia

Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Päikseline Haapsalu asub Lääne- Eesti rannikul. Merest ümbritsetud poolsaarel asuv linn on olnud populaarne suvituspaik juba 200 aastat.

Koha kirjeldus

Haapsalu ajalugu algas 13. sajandil, kui sinna rajati Lääne- Eesti ja sealsete saarte piiskopkonna keskus. Linnaõigused sai Haapsalu 1279. Selleks ajaks olid Piiskopilinnuse keskmise osa, niinimetatud väikese lossi ja Toomikiriku ehitus lõppenud. Kahjuks hävis Liivi sõja ajal peaaegu kogu linn. 1825-st aastast on Haapsalu tuntud kuurortlinn.
Linna tähtsamad vaatamisväärsused on Piiksopilinnus (1265) ja Baltimaade suurim ühelööviline kirik- Toomkirik. Romantikat ja põnevust annab linnale ka Haapsalu Valge Daam. Legendi järgi on kuuvalgel augustiööl kabeli aknas näha naisefiguur. Vanalinna romantilised puumajad on arhitektuurimälestistena kaitse all.
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam