Eesti, Rakvere

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Pakkumised siia sihtkohta
Rakvere, Aqva Hotel & Spa
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Rakvere on Virumaa regiooni antiikseks südameks. Tänapäeval on Rakvere Lääne-Virumaa keskus. Suure osa linnast võtavad enda alla pargid ning metsad.

Koha kirjeldus

Rakvere on Lääne-Virumaa administratiiv-, majandus- ja kultuurikeskus. Rakveret tuntakse peamiselt tema ajaloolise kinilinnuse järgi. Esmakordselt mainiti Tarvanpää Linnust kirjasõnas aastal 1226 Liivimaa Kroonikas. 76 aastat hiljem (1302) omistati sellele paigale Lüübeki linnaõigused. Iidset linnust ja selle ümber olevat linna on omaks pidanud taanlased, sakslased, venelased, rootslased ja poolakad. Linnus on olnud varemeis alates 1605. aastast. Tänapäeval on Lossi hoovis vabaõhulava, mis on ideaalne paik kontsertite, festivalide ja suveteatrite etenduste toimumiseks. Lõnapoolses Lossi osas kasvab Tammesalu, mis on unikaalne looduskaiteala Eestis. Linna keskel, Pikk Tänav koos teiste väikeste ristuvate tänavatega, on säilitatud ajalooline väljanägemine. Luteri kirik ja Õigeusu kirik, kohtumaja, turu ja panga hooned rõhutavad linna ajaloolist arhitektuuri. Rakveres asub kolm muuseumi - Rakvere Muuseum, Linnakodaniku majamuuseum ja Rakvere Loss, mis tutvustavad külastajatele linna ajalugu. Muuseumi püsiekspositsioonid esitlevad Virumaa loodust ning ajalugu. Linnakodaniku majamuuseumis on võimalik jälgida tüüpilise linlase elamukvartaleid eelmise ajandi algusest.
Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam