Läti, Cesis

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.
Sihtkoha kliima
Sihtkoha info

Geograafia

Läti vanim linn, mida tihti ka Vidzeme pärliks kutsutakse

Koha kirjeldus

Cesis on Läti vanim linn, mida tihti ka Vidzeme pärliks kutsutakse. Cesis asub Vidzeme keskmaa põhjapoolses osas, Gauja jõe kõrgetel kallastel ja ümbruskaudsetel küngastel, kust on hea vaade jõeorus sinerdavatele metsadele. Linn, mis asutati aastal 1206 on nagu vabaõhumuuseum. Seda tänu 13. sajandist pärit Liivimaa ordulinnuse varemetele ja Jaani kirikule.

Lossi varemed asuvad ilusas pargis, kus suveõhtuti erinevaid üritusi peetakse. Cesise keskuse vanim eluase on linnamägi - Riekstu mägi koos Vendsi nimelise puukindlusega. Lossipargis, 18-ne meetri kõrgusel mäel, asuvad kindlustuse süsteemid on osaliselt restaureeritud ja taastatud. Kuna see asula asus lääne ja ida vaheliste tähtsamate kaubateede vahetus läheduses, siis pole ka ime, et Saksa ristisõdijad selle oma edasiste vallutuste ajaks omale peatuspaigaks valisid. Kivist lossi ehitus, mis asub Vendsi lossi vastas oleval künkal, algas 13. sajandil.

Cesis asub Vidzeme kõrgustikul - Läti ühes kaunimas kandis. Seal asub ka Gauja rahvuspark. Tänu suurepärasele looduslikule asukohale saab Cesises ja selle ümbruses imetleda mitmeid looduslikke vaatamisväärsusi. Sealt saab alguse Läti pikim jõgi Gauja, mille kallastel on muljetavaldavad kivirahnud ja kaljud. Ka Läti üks kiirevoolulisemaid jõgesid Amata voolab läbi Cesise regiooni. Amata iidne jõeorg ja selle tähtsamad vaatamisväärsused - Ainavu ja Zvartase kaljud, pakuvad silmailu ning puhkust ja rahu kõigile meeltele.Tervise ja ohutusega seotud lisateave
Oleme teinud endast oleneva, et eelpool toodud viited oleks õiged, kuid me ei saa vastutada kui nende väliste saitide haldajad on aadresse muutnud ning muutused ei ole siin kajastatud; samuti ei vastuta me nendes saitides kuvatud teabe õigsuse eest.

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam