Filipiinid, Luzon: Manila

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.

Sihtkoha kliima

Ilmaennustus

kuupaev Päeval Öösel Ennustus Tuule kiirus
21.11.19 24 °C 20 °C mõõdukas vihm 1 m/s
22.11.19 27 °C 19 °C kerge vihm 2 m/s
23.11.19 27 °C 20 °C mõõdukas vihm 3 m/s
24.11.19 27 °C 20 °C kerge vihm 2 m/s
25.11.19 28 °C 19 °C kerge vihm 2 m/s
26.11.19 28 °C 20 °C kerge vihm 2 m/s
27.11.19 27 °C 19 °C kerge vihm 2 m/s
28.11.19 27 °C 20 °C kerge vihm 1 m/s
29.11.19 26 °C 18 °C kerge vihm 2 m/s
30.11.19 25 °C 17 °C vähene pilvisus 2 m/s

Sihtkoha info

Geograafia

Filipiinide saarestik asub Kagu-Aasias Taiwani ja Borneo vahel Lõuna-Hiina meres. Märtsist maini on ilm kuiv ja kuum, juunist novembrini on vihmahooaeg, talv on soe. Juunist septembrini esineb kohati taifuune.

Koha kirjeldus

Pealinn Manila asub põhjapoolsema saare Luzon'i idakaldal ja on olnud sadam sadu aastaid. Linna vanim osa, Intramuros, oli kaitstud massiivse müüriga, millest osa on säilinud tänapäevani. Huvitavamad kohad vanalinnas on San Augustin'i kirik, Ameerika surnuaed, Kookospähkli palee ja Manila katedraal, kust avaneb vaade sadamale ja Santiago kindlusele. Hiinalinnas asub väga palju poode, kioskeid ja restorane. Luneta rahvuspargis asub mälestusmärk kuulsale intelligentsele filipiinlasele Rizal'ile, kes hukati 19. sajandi lõpus. Erinevalt aasia toidust ei kasuta Filipiini köök nii palju vürtse. Mõjutusi on saadud Hiinast, Malaisiast, Hispaaniast, Jaapanist ja Ameerikast. Väga levinud on mereannid, mida serveeritakse kalamansi (kohalik sidrun), bagoong'i (kalapasta) või äädika-labuyo (tuline kohalik pipar) seguga. Restoranides pakutakse krabisid, homaare, austreid ja mageveekalu. Rahvustoitudest on levinud veel bangus (kondine kuid hinnatud piimakala), sinigang (liha või kala hapus puljongis) ja adobo (sea- ja kanaliha sojakastmes äädika ja küüslauguga). Enamikul õhtutel toimuvad kultuurietendused kohalike või välismaiste esinejate poolt. Igal nädalal toimuvad mitmetes parkides tasuta kontserdid. Filipiinlastel on ka mõned ebatavalised muusikakollektiivid, näiteks Pangwat Kawayan bambuseorkester, mis kasutab bambusest instrumente ja väikeste kitarridega, näiteks ukuleledega mängiv Rondalla grupp. Igal aastal toimuvad mitmed festivalid, nende hulgas kõik tähtsad moslemi ja katoliku pidustused. Golfi mängitakse peamiselt suuremates linnades. Tenniseväljakuid leidub paljudes kuurortides. Filipiinide kristallselged veed, troopiline kliima ja värvikirevad korallrifid on suurepärased snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Kõikides randades saab laenutada paate. Populaarsed spordialad on veel korvpall, hobuste võiduajamine, pesapall, kukevõitlus ja poksimine. Ainulaadne mäng on sipa, mida mängitakse väikese punutud palliga. Seda saavad külastajad vaadata Manilas. Riietus on kerge, peamiselt puuvillane.

Viide veebis

Filipiinide turismiinfo

Sihtkoha eelised

- Manila on lõunamaine ja täiesti omanäoline suurlinn
- teenindajate hea inglise keele oskus
- soodne hinnatase
- rohkelt võimalusi soodsateks ostudeks
- suur valik söögikohti ja mitmekesine köök
- unikaalne vanalinn Intramuros
- kohalik transport - jeepneyd - odav ja unikaalne

Sihtkohas võib segada

- väga suure linna melu ja kaos
- rannakuurortide puudumine (vaid linnapuhkus), paljud lähimad vaatamisväärsused asuvad paari sõidutunni kaugusel ja olulised vaatamisväärsused 4-5 sõidutunni kaugusel (mõttekam oleks kasutada vaheööbimist)
- turvameetmed võivad ehmatada
- pole nii äratuntavalt "Aasia" (kui sellist ootate)
- turistid ei peaks õhtusel ajal äärelinnas jalutama - tegemist on ikkagi suurlinnaga

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam