Viimane teave koroonaviiruse COVID-19 ja reisimise kohta

Egiptus, Sharm el Sheikh

Reisikalender - Reisikorraldajad

Reisikorraldaja 2020 04
Tez Tour 718 €

Reisikalender  - Vaata reisihindu kaardilt kuurordi kaupa


 Kaardil kuvame hotelle selles kuurordis. Kõikide sihtkohas asuvate kuurortide nägemiseks palun valige esimene valik.  Kaardil kuvame kuurorte selles sihtkohas. Hotellide nägemiseks palun valige üks kuurort.

-Kuurort -Lennujaam -HotellSihtkoha kliima

Sihtkoha info

Geograafia

Sharm el Sheikh - mõnus kuurort Punasel merel, asub Siinai poolsaare lõunapoolseimas osas. Iisraeli okupatsiooni ajal (1967 - 1982) kandis nimetust 'Ofira'. Vahemaa Sharm el Sheikh'i ja Kairo vahel on 510 km. Sharm el Sheikhi linna läheduses asuvad väiksemad kuurordid: Dahab (90 km kaugusel), Nuweiba (150 km kaugusel), Taba (220 km kaugusel).

Koha kirjeldus

Sharm el Sheikh on pidevalt kasvav linn, mille ehitus ja laienemine on põhjustatud piirkonna turismi tõhusa arenguga. Hurghada kuurordiga võrreldes on Sharm mõnevõrra puhtam kui Hurghada. Samas ka natuke kallim; ilma poolelt on Sharm veidi soojem ja mitte eriti tuuline. Sharmi ja Hurghada vahel on tihe praamiliiklus, praamiga jõuab ühest linnast teise orienteeruvalt 3 tunniga. Sharm el Sheikhi peamised linnaosad: Vana Sharm (ehk Vana Turg), Hadaba, Naama Bay, Nabq. Vana Sharm on linna vanim linnaosa, kuhu tasuks tulla päevaajal, et osta suveniire, nautida kohalikku toitu ja veeta aega liivarannas. Parimad söögikohad Vanas Sharmis on kala ja mereandide restoranid 'Farez' ja 'Fisherman' ning egiptuse toiduga restoranid 'El Masreen' ja 'Felfela'. Vanal turul asuvad mitmed suveniiride kauplused, kust võib leida absoluutselt kõike: värskeid puuvilju, vürtse, keraamikat, kullast ehteid, tekstiili - ostu sooritades tuleb alati müüjatega kaubelda. Head liivarannad asuvad ka just selles linnaosas: ''Terrazina' ja 'Terrazina too'. Hadaba linnaosa asub Vanast Sharmist orienteeruvalt 5 km kaugusel. Hadabas asub ilusaim koralli- ja liivarand 'El Fanara'. Selles linnaosas leiate ka mitmeid meelelahutuskohti nii täiskasvanutele kui lastele: delfiinishow, krokodillishow, veepark 'Aqualand'. Hiljuti Hadaba linnaossa ehitati uus kaubanduspromenaad 'Il Mercato', mis meelitab turiste mõnusate kohvikute, Euroopa-päraste restoranidega ning uhkete butiikidega. Selle linnaosa kuulsaim Egiptuse stiilis kohvik on 'El Farsha', parimad restoranid Il Mercato's. Naama Bay, mis asub 7 km kaugusel Hadabast ning umbes 11 km kaugusel Vanast Sharmist, on populaarseim ööelu koht linnas. Selles linnaosas asub ilus rannapromenaad, mitmed ööklubid (Hard Rock, Little Buddha) ja baarid (Camel, The Tavern, etc). Orienteeruvalt 10 km kaugusel Naama Bayst asub kõige uuem koht - 'Soho Square', luksuslik kaubandusväljak inglise stiilis, kus asuvad uhked baarid ('Ice Bar') ja toimuvad kõikvõimalikud kontserdid. Nabqi linnaosa asub linna kõige põhjapoolseimas osas. Nabq on suhteliselt uus linnaosa, kus on ilusad korallrannad ja suure territooriumiga hotellid; Nabqi tasub valida neil, kes soovivad oma puhkust veeta suures hotellikompleksis (nt lastega pered). Ka Nabqis on olemas mõned kaubanduspromenaadi alleed söögikohtade, poekeste ja baaridega.

Sihtkoha eelised

- on olemas nii liiva- kui korallirannad;
- Sharmis puhkajatel on võimalik külastada veel kahte riiki: Iisraeli (Jeruusalemma ekskursioonil või omapäi avastada Eilati piirilinna) ja Jordaaniat (ekskursioon Petrasse või omapäi Nuweiba linnast praamiga Aqaba sadamalinna külastus);
- erinevad meelelahutuse võimalused: meresport (sukeldumine, snorgeldamine, surfing) ja vahvad džiibisafarid aktiivsetele; pubid, ööklubid, rannadiskod noortele; meelelahutusvõimalused lastega peredele.

Sihtkohas võib segada

- korallranda minekul lastega on soovitav lastele jalga panna kummist sussid, et kaitsta jalgu teravate korallide ja meresiilide eest;
- jaanuaris-veebruaris võib ilm olla tuuline;
- kevadel ja sügisel kuurordis võib olla palju sääski;
- suveniiride müüjatega tuleb kaubelda.

Asulad selles sihtkohas

Garden Reef Bay, Naama Bay, Nabq Bay, Ras Nasrani, Ras Um el-Sid, Sharks Bay, Sharm el Sheikh (Sharm ash-Shaykh), Um Marikha Bay

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam