Hiina, Shanghai

Siia sihtkohta hetkel pole paketireise kirjeldatud. Palun saatke meile vabas vormis tellimus.

Pakkumised siia sihtkohta

Meeliergutav Aasia

Sihtkoha kliima

Ilmaennustus

kuupaev Päeval Öösel Ennustus Tuule kiirus
18.01.20 7 °C 3 °C pilves 3 m/s
19.01.20 9 °C 4 °C selge taevas 3 m/s
20.01.20 12 °C 5 °C selge taevas 2 m/s
21.01.20 11 °C 6 °C selge taevas 5 m/s
22.01.20 10 °C 10 °C mõõdukas vihm 1 m/s
23.01.20 11 °C 8 °C mõõdukas vihm 3 m/s
24.01.20 8 °C 6 °C kerge vihm 5 m/s
25.01.20 9 °C 5 °C kerge vihm 3 m/s
26.01.20 10 °C 8 °C kerge vihm 5 m/s
27.01.20 10 °C 6 °C kerge vihm 4 m/s

Sihtkoha info

Geograafia

Shanghai, Hiina keelse lühidalt "Hu" või "Shen", asub Hiina idaranniku keskosas. Seal on meeldiv kliima ja neli täiesti eristatavat aastaaega. Linn on suurim äri- ja transpordi piirkond. Shanghai sadam on kõige suurem ja tähtsam Hiinas.

Koha kirjeldus

Shanghai arhitektuuriline kontrast on väga suur. Kõrvuti pilvelõhkujatega on madal hoonestus, mis tõenäoliselt paari aasta möödudes asendub klaasist tornidega. Üheks põhjuseks on kindlasti 2010. aastal toimuv maailmanäitus "EXPO". VAATAMISVÄÄRSUSED: Shanghais olles tasub ette võtta reis sogase pruuni veega ja rämpsu täis Huangpu jõel. Ligi kolmetunnine sõit ulatub Ida-Hiina mereni ning annab ülevaate kahel pool kallast laiuvast sadamast. Samuti võiks külastada ka Renmini pargis asuvat Shanghai muuseumit. Jalutuskäik 1,5 km pikkusel Bundil, Shanghai kuulsal jõeäärsel kaldapealsel, kust avaneb lummav vaade Shanghai eri ajastute arhitektuurile. Õhtune valgustus lisab veel omakorda salapära juurde. Suurepärane vaatamisväärsus on Yufo (Jade Buddha) tempel, kus asub muu hulgas ka väärtuslik Myanmarist pärit Buddha kuju. Otse Njanjingi läheduses kõrgub imeilus Shanghai ooperiteater. Sama tähelepanuvääriv on kindlasti ka JingAn'i tempel, mida hiinlased renoveerivad aastast 1997. Taastamiseks kulub 2000 kilogrammi puhast kulda. Vajaliku raha kogumiseks on külastajate tarvis templis annetuskastid. Raha ei maksa kokku hoida ka Iidse Seksi muuseumis ja 1559. aastal rajatud Yuyuan'i aeda külastades. Yu aed on parim näide klassikalistest Shanghai aedadest. Siinsamas kõrval asub ka Yuyuan'i "bazaar", mis välimuselt meenutab vanaaegset turgu, kuid tegelikult on tunduvalt hiljem ehitatud. Sellegipoolest tasub turule pilk peale heita ja kui ostusoov tekib, siis ärge unustage kauplemast. TOIT & JOOK: Toit on vürtsikas ning mõjub hästi seedimisele. Needsamad vürtsid tapavad ka kõikvõimalikud bakterid, mida võid endale toiduga sisse süüa. Söök on odav, maitsev ja väga tervislik. 15 jüaani eest võib end lõhki süüa. Õlu maksab 2-5 jüaani. Palju tarbiti kohalikke märjukesi Tsingtaod ja Reefi ning jaapanlaste Suntoryd. Kellele hiina köök ei maitse, leiab peaaegu iga nurga pealt McDonald'si restorani ning kui on isu euroopaliku kohvi järele, siis tasub külastada Starbucks Coffeed. HARRASTUSED: Shanghais erilisi väliharrastuse võimalusi ei ole. Rohkem saab sporti teha siiski hotellide jõusaalides või linna erinevates spordisaalides. Harrastada saab tennist, ujumist, bowlingut, sulgpalli või proovida erinevaid idamaiseid võitluskunste. Pärast sportimist on hea lõõgastuda väikestes massaaži kliinikutes. Iga aasta sügisel on Shanghais turismifestival (tavaliselt oktoobri keskpaigast novembrini). Toimuvad erinevad paraadid, vabaõhukontserdid, rahvusvahelised turismi sümpoosionid ja hiina teetseremooniate demonstratsioonid.

Viide veebis

Shanghai turismiinfo

Detailne reisiotsing

Reisid.ee Detailne reisiotsing

Osta lennupiletid veebist

Osta lennupiletid veebist

Abiteave

Klikates kaardil olevaid kuurorte näed hinnatabelis hotelle selles kuurordis. Vajadusel suumi kaarti väiksemaks ja suuremaks.

Reklaam