Kaugreisid - Malaisia, Singapur ja rannapuhkus Langkawil

Malaisia ja Singapur

Kaasaegne Malaisia pakub avastamisrõõmu nii aktiivsele seiklejale kui ka lihtsalt rannamõnude otsijaile!

Kuala Lumpur - Malaisia pealinn ja ühtlasi ka suurim linn, mis asub 35 km kaugusel rannikust Gombeki ja Klangi jõe ühinemiskohas. Linna nimi tähendab otsetõlkes mudast kahe jõe ühinemiskohta. Kesklinna kaunistab koloniaalajast pärinev arhitektuur ning kõrged klaastornidega pilvelõhkujad. Kuala Lumpuri sümbol on 452 m kõrgune kaksiktorn Petronas Towers, mida tasub kindlasti külastada ka just õhtuvalguses. Kuala Lumpuris leiab heatasemelisi basseiniga hotelle, kus saab ühendada mõnusa kliima nautimise ning suurlinnamelust osa saamise!
Langkawi saar - asub Malaisia poolsaare loodeosas, pealinnast Kuala Lumpurist ühetunnise lennureisi kaugusel. Langkawi saare mitmed lahed ja laguunid teevad selle ideaalseks sihtkohaks veespordi harrastajatel. Langkawil jagub tegevusi snorgeldajatele, sukeldujatele, purjetajatele, surfaritele, kalastajatele või lihtsalt ujujatele-suplejatele. Lisaks pakub Langkawi golfi harrastamise võimalust. Langkawi üks omanäolisemaid vaatamisväärsuseid on džungli kohale ehitatud vaateplatvorm-sild, millelt avanevad võimsad vaated nii saarele endale kui ka õmberkaudsetele väikesaartele. Tasub külastada Atma Alami batikakeskust, Mahsuri mausoleumi ja Kuahi sadamalinna.

2630 EUR

Malaisia-Singapuri ringreis koos Langkawi saare rannapuhkusega

Pakume mitmekesise programmiga ringreisi Malaisias ning Singapuris, koos rannapuhkusega Langkawi saarel. Reis koos eestikeelse giid-reisisaatjaga toimub 14.02.20 - 27.02.20.

Reisi maksumuses sisaldub:
Lennupiletid Tallinn-Istanbul–Kuala Lumpur /Singapur–Istanbul–Tallinn (Turkish Airlines)
äraantav pagas, toitlustamine lennukis
Lennupilet Kuala Lumpur-Langkawi ja Langkawi-Kuala Lumpur-Singapur
Lennujaamamaksud märts 2019 seisuga, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
11 ööd hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile (kahesed toad)
2 lõuna- ja 2 õhtusööki, 1 piknik lõuna
Ekskursioonid eesti keeles, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid
Sissepääsupiletid, mis programmis märgitud: Kuala Lumpuri liblikapark, paaditransfeer Kuala Tembelingist Mutiara Taman Negarasse, Langkawil Mahsuri kompleks, Singapur Flyer, Gardens by the Bay.


Reisiprogramm:
1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Lend Tallinn–Istanbul kell 18:05-22:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 01:35-17:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 60).
Saabumisel transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Kuala Lumpuris hotellis Dorsett Kuala Lumpur Hotel**** delux klassi toas või sarnases.

3. päev KUALA LUMPUR - BATU KOOPAD
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja.
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures.
Teeme väljasõidu Kuala Lumpurist ja peatume Batu koobaste juures, kus paikneva hindi pühamuni viib 272-astmeline trepp. Paik on kuulus iga-aastaste Thaipusami pidustuste poolest, mil patulunastajad läbistavad oma ihu teravate orade ja konksudega.
Päeva lõpetuseks pakume soovijatele (lisatasu eest) võimalust tutvuda õhtuse valgustatud linnaga ning suunduda ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni võrratusse restorani Atmosphere360 - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel.

4. päev KUALA LUMPURIST TAMAN NEGARASSE
Hommikusöök hotellis. Edasine teekond viib meid Taman Negara rahvusparki – Malaisia rohelisse südamesse. Malaka poolsaare sisemaa peidab endas maailma vanimat ja liigirohkeimat vihmametsa. Kliimamuutustest mõjutamata jäädes on see vihmamets segamatult 130 miljonit aastat arenenud. Lõunasöök. Kuala Tembelingis istume juba jõepaati ning jätkame oma retke põlismetsas mööda veeteid keset paradiisi meenutavat loodust.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis Mutiara Taman Negara**** majakestes või sarnases. Õhtul läheme üheskoos väikesele džunglijalutuskäigule.

5. päev TAMAN NEGARA
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame keset võrratut ürgloodust ja teeme lähemalt tutvust maailma vanima vihmametsaga. Päeva tipphetkeks kujuneb kindlasti matk Bukit Teresekile, ühele mägedest rahvuspargis. Hea ilma korral avaneb meile vaade eemal kõrguvale Gugung Tahan mäele (2187 m). Soovi korral on võimalik matkata veel iseseisvalt, puhata hotellis või soovijad saavad suunduda paaritunnisele lisaekskursioonile (lisatasu eest) orang asli ehk piirkonna indogeense rahva juurde. Lõunasöök hotellis.
Päeva teisel poolel sõidame paadiretkele Lata Berkoh kose juurde koos ujumispeatusega (sobiva ilma korral) kose alla moodustunud looduslikus basseinis. Paadisõidul on taas võimalik jälgida rikkalikku floorat ja vana vihmametsa. Ühine õhtusöök hotellis.

6. päev PUTRAJAYA, LEND LANGKAWILE
Hommikusöök hotellis. Lahkume Taman Negara rahvuspargist ning sõidame tagasi Kuala Tembelingi. Teel Kuala Lumpurisse läbime Putrajaya linna. Selles Malaisia uues administratiivkeskuses näeme peaministri uhket residentsi, ministeeriumihooneid, moodsat linnaarhitektuuri ja lõputult parke (siia on istutatud üle 20 miljoni puu).
Lend Kuala Lumpur-Langkawi (kellaajad täpsustamisel).
Majutus kuuel järgneval ööl rannahotellis Holiday Villa Beach Resort & Spa**** superior klassi toas või sarnases. Suurepärased päevad troopilisel rannal – meri, päike ja valge rannaliiv!

7. päev LANGKAWI EKSKURSIOON JA PUHKUS
Hommikusöök hotellis. Kõrged mäeahelikud, metsaga kaetud künkad, riisipõllud ning väikesed lahesopid valgete liivarandadega on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad ligi sajast saarest koosnevat Langkawi arhipelaagi. Langkawi võrratud liivarannad on ideaalseks puhkusepaigaks kõikidele päikesekummardajatele. Ka nendele, kes eelistavad pigem aktiivset puhkuseveetmist, pakub saar ohtralt võimalusi. Võib tegeleda paljude veespordialadega, minna snorgeldades uurima veealust maailma jne.
Teeme ühiselt esimese tutvuse selle Malaisia pärliga. Külastame Atma Alami batikakeskust ja Mahsuri mausoleumi, vaatame ringi Kuah linnas ning soovi korral on võimalik sooritada duty free sisseoste.

8. päev LANGKAWI LOODUSTUUR
Hommikusöök. Tutvume Langkawi omapärase loodusega, unikaalse looma- ja taimeriigiga. Näeme mangroovidžunglit, huvitavat kalakasvatust, nahkhiirekoopaid. Näeme ka, kuidas söödetakse kotkaid. Ühine piknik lõuna. Sobiva ilma korral peatume inimtühjal rannal, et teha värskendav suplus.
Päeva teine pool jääb puhkuseks rannas.

9.-11. päev PUHKUS LANGKAWIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannas. Soovijatel on võimalik minna iseseisvalt mõnele väljasõidule saarel (lisatasu eest).

12. päev LEND LANGKAWI-SINGAPUR, SINGAPURI LINNAAEKSKURSIOON - SOOVIJATELE CLARQUE QUAY ÕHTUNE JÕEKRUIIS JA MARINA BAY VALGUSSHOW
Hommikusöök hotellis. Aeg lahkuda Langkawi saarelt ning lendame edasi Singapuri. Lend Langkawi-Singapur (kellaajad täpsustamisel).
Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis. Singapuri sümbol Merlion, pool kala ja pool lõvi, tervitab meid Merlion Parkis. Oma teekonnal möödume kuulsast Singapuri kriketiklubist, näeme parlamendihoonet, uhket ülemkohut ja linnavalitsuse hoonet ja Fullertoni hotelli. Suundume Marina Bay piirkonda ja külastame kuulsat Marina Bay hotelli vaateplatvormi. Jalutame Gardens by the Bay aedades, võimalus tutvuda sealsete lillepaviljonidega.
Suundume Singapore Flyer vaaterattale, mis on maailma kõrgeim, ulatudes oma 165 meetriga 42 korruselise hoone kõrgusele. Vaaterattal on 28 klaasist kapslit, millest avanevad pooletunnise tiiru jooksul suurepärased vaated nii Singapuri saareriigi kõrghoonetele kui sobiva ilma korral ka Malaisiale ning Indoneesialegi.
Majutume järgneval ööl Singapuris suurepärase keskse asukohaga hotellis Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay**** või sarnases.
Soovijatel on võimalik õhtul ühineda (lisatasu eest) meeleolukale laevakruiisile valgustatud linnas, võimalusel näeme ka uhket Marina Bay valgusshowd.

13. päev SINGAPUR, LEND SINGAPUR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik.
Peale hotellist väljaregistreerimist suundume tutvuma elust kihava Hiinalinnaga. Singapuri India kogukonna vaimses ning kaubanduslikuks keskuses Little Indias näeme nii traditsioonilisi India poekesi kui ka uhkete ornamentidega kaunistatud templeid. Seejärel sõidame unikaalse karakteriga Peranakani linnaosasse. Siin kohtuvad ajalugu ja tänapäev. Jalutame aias, kus kasvatatakse Peranakani köögis kasutatavaid vürtse. Katongi ja Joo Chiati kvartalites paelub meid barokne 1920-30ndate arhitektuur.
Vaba aeg Clarke Quay piirkonnas.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Singapur-Istanbul kell 23:40-06:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 55).

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:40-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).


Vastutav reisikorraldaja on Germalo reisid.

Tellimisvorm